Harvard Üniversitesi’nin 10 Kez Reddettiği Çinli Milyarderin Öyküsü22.7 Milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 33. Kişisi olan, Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, katıldığı Dünya Ekonomik Forumu’nda önemli açıklamalarda bulundu. Üniversite sınavlarında iki kez başarısız olan, üçüncü denemesinde ise düşük puanlı bir üniversitede iki yıllık eğitim almayı başaran Jack Ma’nın iş hayatı eğitim hayatına benzemedi. Jack Ma düşük sermayesi ile 1999 yılında Alibaba adlı e-ticaret sitesini kurdu. Ticarette bilinenin aksine hareket eden Jack Ma, kısa sürede internetin devleri arasına girmeyi başardı.


Bugün on binlerce çalışanı ile dünyanın birçok noktasında merkezi olan Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, katıldığı birçok konferansta gençlere “Ben yapabildiysem günümüz gençlerinin yüzde 80’i de başarabilir” şeklinde mesaj vermektedir. Mütevazi yaşantısı ve hayırseverliği ile bilinen Jack Ma, Dünya Ekonomik Forumunda hakkında bilinmeyen bir hikayesini daha ortaya çıkardı.


Jack Ma konuşması sırasında Harvard Üniversitesine 10 kez başvurduğunu fakat hepsinde reddedildiğini açıkladı. Bugün 100 Milyonlarca genç Jack Ma’nın yaşantısını ve fikirlerini örnek almakta. Gençlere ayrıca önem veren Jack Ma, 2013 yılında Alibaba’nın üst yöneticiliğinden ayrılarak yerini gençlere bıraktığını açıklamıştı. Jack Ma aynı zamanda Çin’in ve dünyanın en büyük sorunlarından bir tanesi olan çevre kirliliğine karşıda ciddi girişimlerde bulunmakta, çalışmalar yapmaktadır.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı