Hava 10 Derece Soğuyor! Gerçek Kış Merhaba Diyecek


hava 10 derece soğuyor

Geçtiğimiz hafta beklenen kar yağışları gerçekleşmedi, diğer bir değişle meteoroloji bu sefer yanıldı. Özellikle İstanbul’da verilen kar alarmları beklenildiği gibi geçekleşmedi. Şimdi hava  10 derede  soğuyor.

Mevsim normallerinin dışında Sıcak geçen kış nihayet normale dönmeye, havalar soğumaya başladı. Tüm Yurtta bugün ciddi bir soğuma bekleniyor birçok şehrimiz için ise kar alarmı verildi. İzmir’de Kordon’da ise fırtına ve yağmur nedeniyle deniz ve kara birleşti. Son dakika verilerine göre rüzgar dönüyor, kar bekleyenler için güzel haberler geliyor. Meteoroloji’nin son hava durumu verilerine göre batı soğuyor, doğu ısınıyor, kış yüzünü gösteriyor. Hava 10 derece soğuyor.

İstanbul’da geçtiğimiz hafta yağması beklenen kar bugün sürpriz yapabilir. Gelecek hafta kendini iyiden iyiye hissettirecek kışın provası bugün gerçekleşecek. Yurdun batısında karayelin etkisiyle sıcaklıklar aniden düşecek, 6-10 derece arasında gerçekleşecek olan ısı düşüşü, birçok şehre kar getirecek.

Bugün Hava Sıcaklığı 10 Derece Birden Düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son dakika verilerine göre bugün, iç ve batı kesimlerde rüzgarın kuzeye dönmesi ve ani sıcaklık düşüşü ile birlikte 6 derece ila 10 derece azalacağı, doğu kesimlerde güneyli rüzgarla birlikte 1 derece ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Hava 10 derece soğuyor dikkatli olunması gerekiyor.

kar

Bazı İllerde Yoğun Kar Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava tahminlerine göre ülkemiz genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sözcü’nün haberine göre, genellikle yağmur ve sağanak, rüzgarın kuzeye dönmesi ve ani sıcaklık düşüşü ile birlikte Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışların, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Antalya’nın doğusunda kuvvetli ve çok kuvvetli sağanak (21-50 yer yer 51-100 Kg/m2), Doğu Anadolu’nun batısı ve Bolu çevrelerinde yoğun kar (21-50 cm), Düzce’nin Kaynaşlı, Gölyaka, Yığılca ve Çilimli ilçelerinde yer yer kuvvetli kar (10-20 cm) şeklinde olması bekleniyor.

İstanbul’a Kar Geliyor Mu?

Küresel hava tahmin sistemleri verilerine göre gelecek hafta uzun soluklu soğuk hava sistemleri yurdumuzu etkilemeye başlayacak. Salı gününden itibaren soğuyan havayla birlikte İstanbul’un bu sene ilk kez beyaz örtüye bürünmesi bekleniyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR