Hava durumuna göre dönüşen ayakkabı modelleri


Gelişen yapay zeka karşımıza her aşamada ve alanda çıkmaya devam ediyor. Özellikle yeniliklerin ve güncel teknoloji kullanımının izlerini pek çok aşamadan görüyor ve incelemeye devam ediyoruz. Hemen başlayalım.

OB/VS isimli şirketin geliştirmiş olduğu ve ADPT adını vermiş olduğu özel ayakkabı modelleri var. Yaz günlerinde ve kış günlerinde rahatlıkla kullanılabilecek olan bu ayakkabılar, kişiler için de önemli bir ayrıntı yaratmış olacak aynı zamanda.

Akıllı Ayakkabı Modelleri diyebiliriz

OB VS olarak bilinen şirketin yaptığı bu tasarım, ayakkabı devlerinin yapamadığı tarzda bir şey aslında. Zira her türlü hava şartlarında kullanılmaya uygun olan bu ayakkabı 3 kişilik bir girişim olarak çıkıyor karşımıza ve ismi de ADPT olarak ön plana çıkıyor. Dünyanın ilk iklime uyumlu ayakkabısı olarak görücüye çıkıyor. Karlı günlerde, sıcak havalarda, dağ tırmanışlarında ve daha pek çok alanda kullanılabilecek olan bu ayakkabı, tasarımdan dolayı oldukça özel ve farklı.

Ayakkabıların tasarımı merinos yününden astara sahip ve soğuk günlerde kullanılmak üzere tasarlanmış bu astar. Nano malzemeye sahip dış yüzeyi ise su geçirmez bir yapıya sahip ve bu sayede hava soğutma sistemi ile yazları da ayaklarınızı rahat ettiriyor ve dış şartlara karşı koruyor. Yani kışın ayakkabınızı giyerken ayaklarınız gereksiz terlemez iken yazın zaten serinlemiş oluyor aynı zamanda.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR