Hayalinizdeki Kariyere Ulaşmak İçin Öneriler


Hayalimizdeki kariyere ulaşmak için doğru adımlarla ilerliyor muyuz? Bu konuda size yardımcı olacak, hayalinizdeki kariyere sağlam adımlarla gidebilmeniz için bir kaç öneri hazırladık.

Hayalinizdeki kariyere ulaşmak için öncelikle temel değerleriniz neler onu belirlemeniz gerekmekte. Ne iş yapmak istiyorsunuz? Ve bu işte önceliğiniz ne olmalı? Öncelikle buna karar vermelisiniz. Ardından para kazanmak için mi yoksa güçlü olmak için mi ya da sizi geliştireceğini düşündüğünüz bir iş mi? Bu seçimi iyi yapmanız gerekiyor.

Temel değerlerinizi belirledikten sonra nereye ait hissettiğinizi bulmanız gerekmekte. Nerede çalışmak istiyorsunuz; kurumsal bir kültür çevresinde mi yoksa kurumsallaşmamış standart düzeydeki bir ofiste mi? Bu hususta belirlediğiniz temel değerlerinize ilişkin kendinizi ait hissedebileceğiniz bir seçim yapmalısınız. Eğer ki size uymayan, temel değerleriniz ile örtüşmeyen bir kurumsallıktan uzak durmanızda fayda var.

Teknolojiyi, sosyal medyayı verimli kullanmalısınız. Öyle ki devir bunu gerektiriyor ve bu konuda sosyal medya profillerimizi güçlendirmemiz gerekmekte. Başarılı bir kariyer için bu oldukça önemli.

Çevrenizde sizi motive edecek insanların olması hayalinizdeki kariyere ulaşmanızda yardımcı olacaktır. Eğer ki sizin motivasyonunuzu düşüren birileri varsa çevrenizde bunlardan uzak durmalısınız. Çevrenizde yalnızca sizin başarılı olacağına inanan insanların olması size enerji verecek ve motivasyonunuzu hep yüksek tutacaktır.

Ve son olarak; başarısız olmaktan hiç korkmayın! Asla pes etmeyin! Hatalar görünce pes etmek yerine başka fırsatları değerlendirmeye yönelmelisiniz.

 

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı