Hayatını Kurtaran Paraşütten Sevdiği Kadına Gelinlik Yapan Askerin Mutlaka Okumanız Gereken Hikayesi

Fotoğraf Galerisi.


Bir kadın için gelinlik, sıradan bir beyaz elbiseden çok daha fazlasıdır ve ifade ettiği duygusal değer, ömür boyunca unutulamayacak kadar büyüktür. Hele bir de giyilen gelinliğin görünenden çok daha derin bir hikayesi varsa, duygulanmamak mümkün olmaz. 2. dünya savaşında askerlik yapan Maj Claude Hensinger’in ömrünü birleştirdiği kadın Ruth, çok özel bir gelinlik giyme şansı yakalamış, gerçek bir hikayeye sahip, şanslı bir kadın.

Sözcüklerin ötesindeki, dünyanın belki de en anlamlı gelinliğin hikayesi için buyrunuz. (ListeList)

1. 1944 yılında, 2. dünya savaşının son zamanlarında, Amerikalı genç B-29 pilotu Maj Claude Hensinger, mürettebatıyla birlikte Japonya, Yowata üzerindeki hava akınından kaçarken uçaklarının motoru ateş aldı. Hensinger ve mürettebat uçaktan atlamak zorundaydılar.

2. Hensinger, paraşütüyle kayalıkların olduğu bir bölgeye atladı ama küçük yaralanmalar dışında gayet iyiydi. Soğuk bir geceydi ve Hensinger paraşütünü yastık ve battaniye olarak kullandı.

Şans eseri, sabah olunca Hensinger ve mürettabatını dost canlısı Çinli bir adam güvenli bölgeye götürdü.

3. Hensinger güvenli bir şekilde evine dönmüştü, ama hayatını kurtaran, soğuk gecede kendisini ısıtan paraşütünü unutmadı. Paraşüt, ona o gece hayatta kalıp bakabildiği yıldızları anımsatıyordu.

4. Eve döndükten bir süre sonra Hensinger, eskiden beri tanıdığı, Ruth adında bir kadınla çıkmaya başladı. 1 yıllık ilişkinin ardından ona evlenme teklifi etti. Ama yüzükle değil, paraşütüyle ve şu cümlelerle; “Bu benim hayatımı kurtaran paraşüt. Bununla kendine gelinlik yapmanı istiyorum.”

5. Ruth, bu ilginç, romantik teklife ve paraşütün büyüklüğüne şaşırmış olsa da, bu fikre hemen ısındı ve teklifi kabul ederek gelinliği dikmesi için bir terzi buldu. Claude ve Ruth Hensinger, 19 Temmuz 1947’de evlendiler.

6. Ruth; “Kocam kilisede ona doğru yürüdüğüm ana kadar gelinliği hiç görmedi.” Hensinger, hayatını kurtaran eski dostuyla, bu sefer sevdiği kadının üzerindeki gelinlik olarak karşılaşmıştı.

7. Gelinliğe dönüştürülen paraşüt, 25 yıl sonra Ruth ve Claude’un kızının nikah elbisesi oldu.

8. 1990’ların başında bir kurumun 2. dünya savaşındaki paraşütleri sergileyeceğini öğrendiğinde, Ruth sergi küratörüyle görüşerek gelinliğin de sergilenmesini teklif etti. Ve o hayat veren paraşüt şimdi gelinlik olarak müzede sergileniyor.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı