Hayatınız boyunca yapmaktan vazgeçmemeniz gereken 6 şey!


Hayatımız boyunca huzurlu ve sakin bir yaşam geçirmek isteriz. Çevrenizdekilerin huzurunuzu bozmasına engel olmak için hayatınız boyunca yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmemeniz gereken 6 şeyi sizin için bir araya getirdik!

Hayatta karşımıza sürekli doğrular ve yanlışlar çıkar. Bazen seçim yapma konusunda elimizde imkan olur, bazen ise mecburiyetten boyun eğmek durumunda kalırız. Ama bir ölçüye kadar kendi hayatımızla ilgili kararlara kendimiz karar vermemiz ve yabancıların kişisel sınırlarımızı ihlal etmelerine izin vermememiz gerekir. İşte, mutluluğumuzu koruyabilmek için ölene hayatınız boyunca yapmaktan asla vazgeçmemeniz gereken 6 şey!

Hayallerini eninde sonunda gerçekleştir!

Hepimizin çocukluk yıllarından beri hayalini kurduğumuz pek çok şey vardır. Ancak yıllar geçtikçe ve hayallerimizi gerçekleştiremedikçe bunları rafa kaldırırız. En sonunda da yaşımızın geçtiğini düşünerek bir daha yapmaya cesaret edemeyiz. 80 yaşına bile gelseniz bu dünya ile alacak verecek davanızın kalmaması için hayallerinizi gerçekleştirmek amacıyla bir adım atın!

Geçmişe dair takıntılarının hayatını yok etmesine izin verme!

Geçmişte yaşadığın ve sende çok büyük yaralar açan olayları bir şekilde atlatmaya çalış. On yıllar süren geçmiş takıntısı eninde sonunda senin gençliğini çalmış olacak! Sürekli geçmişi düşünmen bugünü yaşaman için sahip olduğun tüm enerjiyi yok edecek. Hayatı bir yerinden yakalamaya çalış!

Maddi nedenlerden ötürü ertelediğin her şeye bir göz at!

Parasal mevzulardan ötürü yapmak isteyip gerçekleştiremediğin pek çok şey olabilir. Şimdi tozlu rafları kurcalayıp bütün çocukluk ya da gençlik heveslerine bir göz at!

Herkesi memnun edebileceğine sakın inanma!

Herkesi memnun edebilmek bu hayatta kimsenin yapamayacağı bir şeydir. İnsanlar çıkarları daima çakışan varlıklar olduğu için bir dost kazandığını düşündüğün an, başka bir yerlerde bir düşman kazanıyor olabilirsin! Sen kendi doğrularınla yaşa ve kendi dostlarınla var ol!

Hayatta her şeyi kontrol edemeyeceğini bil!

Kimse hayatının tüm kontrolünü eline alamaz. Kontrolümüz dışında gerçekleşenlere hayat diyoruz. Senin dışında gerçekleşenlere ayak uydurabilmek dışında yapacak bir şeyin yok.

Onun bunun değil, kendi istediğin hayatı yaşa!

Arkadaşlarına ayak uydurmak ya da aileni memnun etmek için olduğun kişiden bir başkasına dönüşemezsin! Çevreni mutlu etmek adına kendini üzme, çünkü bu ruh ve beden senin ve ölene kadar seninle olacak. Üzerindeki karar yetkisi sana ait!


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR