Hayatta Kontrol Etmeyi Bırakmanız Gereken 5 Şey


Günlük hayatta kontrol etmeye çalıştığımız birçok farklı değişken var. Bazen bunları kontrol altında tutmaya çalışırken kendimizi kaybediyoruz ve günlük yaşantımızın güzelliklerini ihmal ediyoruz. Bugünden itibaren sürekli kontrol etmeyi bırakıp daha da mutlu olabileceğiniz 5 hayat gerçeğini sizin için derledik…

Gelecek

Geleceğiniz her ne kadar kesin olarak planlamak isteseniz de hiçbir zaman kesin olamaz. İnsanlar geleceğini kontrol etmeye çalışırken hayattan ve etraflarındaki insanlardan çok fazla şey beklerler ve hem kendilerini hem de onları mutsuz ederler. Şu an yaşadığınız hayatı ihmal etmenize neden olur.

Diğer insanların söyledikleri ve yaptıkları

İnsanlar size bir şey borçlu değiller ve hiç kimse sizin beklentilerinize cevap vermek zorunda da değil. İnsanların davranmasını istediğimiz yol her zaman doğru yol değildir. İnsanları takdir etmeye başlamanın en kolay yolu, onların ne söylediğini, düşündüğünü, yaptığını veya hissettiğini kontrol etmeye çalışmaktan vazgeçmektir.

Kaçınılmaz olaylar

Ne olursa olsun gerçekleşecek bir olay için endişelenmeniz ve onu kontrol etmeye çalışmanız sadece sizi yıpratır. Bu olayı kontrol etmek yerine olaya hazırlık yapın. Üniversiteden mezun olmak üzereyken, gelecekteki mesleğiniz, yetişkinlik hayatınız ve bağımsızlığınız konusunda çok stresli ve endişeli olabilirsiniz. Ancak, en önemli şey elinizden gelenin en iyisini yapmak ve ne olacağını görmek.

İlişkiler

İlişkileri sürekli kontrol etmeye çalışmak kötü bir alışkanlıktır. İlişkinizi tümüyle kontrol etmeye çalışırsanız partneriniz bu ilişkide hiçbir etkisi ve rolü olmadığını fark eder ve ilişki eninde sonunda mutsuz bir şekilde sona erer.

Yakınlarınızın başına gelebilecek her şey

Yakınlarımız ve sevdiğimiz insanların başlarına kötü bir şey gelmesini istemeyiz. Ancak onları nereye kadar kontrol edebiliriz. Herkesin bir hayatı var ve bunu sürekli bir şekilde yaşamak zorunda. Yaşamımız doğası gereği tehlikeli ve öngörülemezdir ve çocuklarınızı veya arkadaşlarınızı kaza veya diğer sorunlara karşı korumak neredeyse imkansızdır.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR