Hepimizin Muzdarip Olduğu ‘Baş Belası’ Durumlardan Kurtulmanın 11 Kolay ve Etkili Yolu

Birçoğumuz hoş olmayan bir sürprizin her an gerçekleşebileceğini biliyoruz ve durum bazen hayal edebileceğimizden daha da kötü olabilir! Zorlu durumlarda, sakin kalarak kendinizi toparlamanızı sağlamak için yapabileceğiniz bazı şeyler var.


Birçoğumuz hoş olmayan bir sürprizin her an gerçekleşebileceğini biliyoruz ve durum bazen hayal edebileceğimizden daha da kötü olabilir! Zorlu durumlarda, sakin kalarak kendinizi toparlamanızı sağlamak için yapabileceğiniz bazı şeyler var.

1. Yağlı Saçlar

Yağlı saçlarınızı yıkamak için zamanınız olmayabilir, bu durumda kağıt havlular yardımınıza koşar! Saç köklerinizdeki yağları kağıt havluyla temizleyin. Sonra saçlarınızı bir güzel karıştırın. Emin olun daha iyi görünecekler.

2. Fermuar Sıkışması

Giysilerinizdeki fermuarlar beklenmedik bir şekilde sıkışırsa, bir kalemden yardım alabilirsiniz. Fermuarın iki tarafını da kurşun kalemle ovalayın ve sonra yavaşça çekin. Ayrıca, chapstickler (dudak nemlendiricisi) de fermuar tamiri için uygundur.

3. Tayt

Taytlar vücudunuzun kusurlarını gösteriyor olabilir, ama hala onları giymenin bir yolu vardır. Eski bir külotlu çorap alın ve şort olacak şekilde kesin. Daha sıkı görünmesini sağlamak onu taytınızın altına giyin.

4. Mürekkep Lekesi

Kaleminizin mürekkebi sızdı ve giysilerinizde leke mi bıraktı? Antibakteriyel el jeli size yardımcı olacaktır. Lekenin altına bir bez veya kağıt havlu koyun, leke üzerine temizleyici maddeyi biraz sıkın ve bir peçete veya pamuk ile ovun. Daha sonra bölgeyi yıkayın.

5. Ağız Kokusu

Nefesinizi hızlı bir şekilde yenilemeniz gerekiyorsa ve elinizde diş fırçası yoksa, kahve çekirdeklerini çiğneyebilirsiniz. Hoş olmayan kokuyu giderecek ve katı dokusu dilin birçok bakteri içeren plaklardan temizlenmesine yardımcı olacaktır.

6. Islak Ayakkabılar

Islak ayakkabılarınızı kedi kumu kullanarak kurutabilirsiniz. Kedi kumunu bir tülbente doldurun, bağlayın ve geceden ayakkabılarınızın içine koyun. Tüm nemi emecektir. Hoş olmayan kokulara yol açabilecek bakterilerin gelişmesini önlemek için ayakkabılara sodyum bikarbonat dökülmesi de yararlı olacaktır.

7. Sarı Dişler

Dişlerinizi beyazlaştırmak için muz kabuğu kullanabilirsiniz. Dişlerinizi muz kabuğunun iç tarafı ile ovun ve 10-15 dakika bekleyin. Sonra ağzınızı yıkayın. Bu işlem dişlerinizi nazikçe beyazlatmanıza yardımcı olacaktır.

8. Terlemeye Karşı Patates

Koltuk altlarınızda ter riskini azaltmak için patates kullanabilirsiniz. Taze patatesleri kesin ve kollarınızın altını silin. Emene kadar bekleyin ve ardından cildi suyla yıkayın.

9. Etek Havalanması

Sürekli havalanan bir etek giymek mi istiyorsunuz? Sorun değil! Yerinde tutmak için saç spreyi kullanın. Basitçe alt kısmına doğru spreyi sıkın ve etek artık havaya kalkmayacaktır.

10. Kıyafete Yapışan Sakız

Giysilerinize sakız yapışmışsa, koli bandı kullanabilirsiniz. Bir bant şeridini sakız üzerine yapıştırın ve çekip çıkartın. Bunu birkaç kez tekrarlayın.

11. Yüzük Sıkışması

Yüzüğünüzü parmağınızdan çıkaramadığınızda, sadece elinizi havaya kaldırın. Birkaç dakika havada bekletin. Kan, elden omuza doğru akar ve bu şekilde yüzüğü çıkartmanız kolaylaşır.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı