Hepsi Birbirinden İlginç 9 Sıradışı Bilgi


Şimdi sizlerle paylaşacağımız bu bilgiler bir-iki saat sonra unutacağınız türden bilgiler değil. İşte birbirinden ilginç ilginç 9 bilgi.

1) Burnunuzu tıkadığınızda

2) Kaplanların üzerinde bulunan çizgileri sadece tüylerinde yer almaz, aynı zamanda derilerinde de bulunur. Ayrıca, bu çizgiler tıpkı bizim parmak izlerimiz gibi eşsizdir ve birbiriyle aynı olmaz.

3)

4) Batmaz denilen gemi Titanik faciasında ölen Isidor Straus, Jacob Astor ve Benjamin Guggenheim yaşadıkları dönemde dünyanın en zengin insanlarıydı. Bu 3 zengin adam da 1912’de açılması planlanan Amerika Merkez Bankası FED’e karşı gelmişlerdi.

5) Matematikte tam sayılar kümesini kapsayan küme Z harfi ile gösterilir. Bu Z harfi, Almanca ZAHLEN (sayılar) kelimesinin baş harfinden gelmektedir.

6) Mavi renkli gezegen Uranüs, Güneş Sistemi’ndeki en soğuk gezegendir. Bu gezegende yaşasaydık muhtemelen hiç doğum günü kutlayamayacaktık. Bunun sebebi; Uranüs’te 1 yılı 84 Dünya yılına denk gelmesi. Uranüs’ün kutuplarında bir gün tam 42 yıl sürüyor ve Güneş, battıktan sonra 42 yıl boyunca doğmuyor.

7) Plüton, keşfedildiği günden beri Güneş etrafındaki ilk turunu tamamlayamadı. Plüton, Güneş etrafındaki ilk turunu 23 Mart 2178 tarihinde tamamlayacak. 2006’da gezegenlikten çıkartılan Plüton, İngilizceye

8) İngilizcede yer alan, hem refakat/eş/dost hem şirket hem de askerlikte bölük anlamına gelen

9)

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı