Her Kadının Bilmesi Gereken 7 Makyaj Hilesi


Her sabah evden kendinizden daha emin bir görüntüyle çıkmanızı sağlayacak bu makyaj sırlarını Unimetre ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Kirpikleri Canlandırmak

Bu görünümü elde etmek için, kaşınızın dış noktasından yüzünüzün kenarına doğru devam eden görünmez bir çizgi çizin. Ardından, alt kirpik çizgisinden yukarı doğru devam eden ikinci bir görünmez çizgi çizin. Göz kaleminizi bu iki hayali çizginin birleştiği yerden itibaren uygulayın. Gözünüz iç kısmına da parlatıcılar sürerek buradaki gölgelendirmeyi daha kaliteli hale getirin.

İstenmeyen Lekeleri Fondoten Yardımı ile Kapayın

Öncelikle yüzünüzün yağlı kısımlarını matlaştırmak için primerden yararlanın. Küçük bir sünger yardımı ile fondoteni uygulayın. Daha sonra oluşan kızarıklıklara ve lekeleri kapatıcı yardımı ile kapatın. Daha sonra pudra yardımı ile tüm gün boyunca bu güzel görüntünüzü sabitleyin.

Dolgun Dudaklara Sahip Olun

Dudağınızın hatlarını bir dudak kalemi ile genişlettikten sonra köntür yardımı ile dolgun bir görüntü yaratın. Son olarak bir fırça yardımıyla dudaklarınıza parlatıcıyı uygulayın.

Göz Çevresi Morlukları Yok Edin

Eliniz ile primeri göz çevrenize uygulayın. Daha sonra elinizi kullanarak kapatıcı sürün ve bir sünger yardımıyla iyice cildinize yedirin. Bitirirken parlatıcı pudra ile elmacık kemiklerinizin hatlarını belli edin.

Gözlerinizi Daha Büyük Gösterin

Biraz parlatıcı alın ve kaşınızın altı ile gözünüzün arasında kalan bölgeye uygulayın. Daha koyu tonlar yardımı ile göz kapaklarınızın çevresini gölgelendirin. Göz pınarınızı bej rengi göz kalemi ile gölgelendirin ve son olarak dışarıda kalan kirpikleri maskara yardımıyla dolgunlaştırın.

Kirpiklerinizi Daha Uzun Gösterin

İlk başta maskaranızı alıp dış tarafta kalan kirpiklerinize uygulayın. Daha sonra tüm kirpiklerinize uyguladığınız maskarayı son olarak kirpiklerinizin uçlarını dolgunlaştırmak için kullanın.

Göz Kalemi Tekniklerinizi Geliştirin

Öncelikle ince çizgiler ile göz çevresine yapacağınız makyajınızın temelini hazırlayın. Çektiğiniz çizgiler üzerinden yoğunlaştırarak ilerleyin. Çizeceğiniz kanat kısmına geldiğinizde taşmasını engellemek adına bir kağıt parçasından yardım alın.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı