Her Konuda Eğitim Satan İnternet Siteleri


eğitim satan internet siteleri

İnternet ve mobil cihazlar hayatımızın vazgeçilemez parçası haline dönüştüler; işlerimize, arkadaşlık ve aile ilişkilerimize bile dahil oldular. İnternet’in bu kadar hızlı yayılmasının sebebi ise zamanın kurtarılmasını sağlamaktı. Bu yayılma eğitim alanına da yansıdı ve eğitim satan İnternet siteleri hayatımıza girdi.

Mekan ve süre kısıtlaması olmaması, online eğitimin örgün eğitimden daha ucuz ve cazip olmasına sebep oldu. Ulaşım, araç-gereç masrafları olmadan, istenilen zamanda istenilen eğitimin alınabilmesi fikri online eğitimin popülaritesini arttırdı. En yaygın ve zengin içerikli olanlarını sizler için aşağıda inceledik. İşte eğitim satan İnternet siteleri hangileri?

1- Future Learn

Ücretli ve ücretsiz kurs seçenekleri ile her kitleden insana hitap eden bir site. Dünyanın en iyi okulları ve kuruluşları tarafından desteklenen kurslar sunmasının yanı sıra Business and Management, Creative Arts and Media, Health and Puschology gibi oldukça geniş çaplı kategorilere sahip.

2- PluralSight

İşletmelere yönelik programlarıyla diğer sitelere oranla daha profesyonel bir görüntü çizen site Software Development, IT Ops, Creative Professional, Data Professional alanlarında verdiği eğitimler ile bilgi birikimlerini ve toplu çalışma yeteneklerini geliştirmek isteyen şirketler için güvenilir bir seçenek.

3- Udemy

50 binden fazla kurs olanağı ile internet ortamındaki en büyük online eğitim siteleri arasında başı çeken Udemy müşterilerine satın aldıkları kurslara ömür boyu tekrar ücret ödemeden erişim hakkı veriyor. En dikkat çeken kurslarının başında SAT hazırlık kursları bulunuyor.

4- Coursera

Yale, Michigan, Stanford gibi başarılı üniversiteler ve Google gibi büyük şirketler ile işbirliği içinde çalışan Coursera eğitimleri sonrasında sertifika vererek eğitimlerine resmi geçerlilik kazandırıyor.

5- Skillshare

           Konu bakımından diğer siteler ile benzerlik gösterse de eğitimlerini öğrencilere ulaştırma biçimi ile fark yaratan site özellikle sanatçılar tarafından önerilen bir platform. Videolu anlatımlara dayalı olması ile hem örgün eğitime oldukça benzer bir deneyim yaşatıyor hem de online eğitimin ayrıcalıklarını sunuyor.

 6- Academic Earth

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Stanford Üniversitesi ve Berkeley California Üniversitesi gibi prestijli okullardan online eğitim alma şansı sunan Academic Earth’ten diploma dahi alabilirsiniz. Farklı üniversite ve bu üniversitelerin lisans, yüksek lisans, doktora programları ile gerçekten o okullardan mezun olabilirsiniz.

Eğitim satan İnternet siteleri de bu şekilde hayatımıza girdi ve özellikle zaman yönetimi konusunda hayatımızı ve bilgiye erişimimizi daha da kolaylaştırdı.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı