Her şeyi oyuncağa çeviren oyun seti ile eğitim


Toyi isimli oyun seti, her şeyi oyuncağa çeviren bir set. Bu sayede nesnelere eklemeler ve çıkarmalar yaparak yaratıcılığı artırmanızı sağlıyor.

Günümüzde pek çok oyuncak, çocuklar için hazır bir şekilde üretiliyor ve hemen çocuklara satışa sunuluyor. Bu durum pek çok kişi için bir şans olarak gözükse de, aslında konu tam olarak öyle olmuyor. Yaratıcılığın önüne geçen bir durum olduğu için insanlara dair çok daha farklı ve alternatif bir dil yaratılmış oluyor bu sayede. Zira çocuklar için her şey bir oyuncağa dönüşebiliyor ve bunu yapmak için ise alternatif yaratıcılıklar şart!

Elif Atmaca ve Ögeday Uçurum isimli iki girişimci, İstanbul ekibiyle birlikte Toyi isimli bu seti geliştirdi. Bu set, çocukların çevrelerinde yer alan nesneleri oyuncaklara dönüştürmesini sağlıyor. Belikli lastiklerden tutun da bunlara bağlanabilen parçalar sayesinde söz konusu çalışmalar artabiliyor. Bu sayede bir su şişesini uzay mekiğine dönüştürmek, bir çam kozalağını da tatlış bir canavara dönüştürmek çok kolay oluyor.

Çocuklarla birlikte üretildi

Ekip bu oyun setini geliştirirken, her aşamada çocukların fikrini aldı. Çocukları ‘oyun uzmanı’ olarak tanımlayan Toyi ekibi, tüm prototipleri çocuklara deneterek en mükemmel ürünü geliştirmek için çalıştı. Toyi’nin bir diğer amacı da çocuklara küçük yaştan itibaren geri dönüşüm düşüncesini aşılamak. Toyi sayesinde çocuklar çevrelerinde gördükleri her şeyi, yeni amaçlarla kullanılabilecek nesneler olarak algılayabiliyor. Böylece çocukların gözünde, kullanılan ürünler çöpe değil, yeniden kullanılmaya hazır başka bir ürüne dönüşüyor.

Alınan her set aynı zamanda bağış

Kickstarter üzerinden kitle fonu toplayan proje 20 bin Dolar’lık hedefinin 7 bin 500 Dolarını şimdiden topladı. Projeye destek olmak ve çocuğunuza, kardeşinize ya da yeğeninize güzel bir hediye almak için Kickstarter üzerinden 25 Dolar’lık 32 parçalık Toyi setini 20 Dolar’a alabilirsiniz. Ayrıca 64 parçalık seti 35 Dolar’a, 128 parçalık seti de 75 Dolar’a satın almak mümkün. Kampanya kapsamında, fiyatı 1200 Dolar’a kadar çıkan paketlerden herhangi birisini tercih edebilirsiniz.

 

Bu güzel oyun setinin pek çok kişiye fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Bakalım daha ne gibi güzel artılar sunulacak ve hediyeler verilecek yanında.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR