Her Şeyin Doğalı Güzel! Migren Ağrısını Anında Kesen 5 Yöntem

Her şeyin doğalı güzel! Migren ağrısına en iyi çözüm doğal yollarda!


Migren ağrısı çekenler çok iyi bilir. Bu ağrılar bazen birkaç saat sürerken, bazen ise günler sürebiliyor. Migren ağrısı çeken çoğu insan ağrıyı dindirmek için ağrı kesici kullanır ama araştırmalara göre düzenli ağrı kesici kullanmak, birçok baş ağrısına sebep olabiliyor.

Kaldı ki sürekli ağrı kesici almak, vücudu ilaca alıştırmak demek ve zamanla bu ilaçların etkisi de azalmaya başlayacaktır. Anlayacağınız bu bir kısır döngü!

Ayrıca ağrı kesicilerden uzak durmanızı gerektiren tek sebep bu değil. Ağrı kesicilerin bağımlılık yaptığını biliyor muydunuz? Eğer ki düzenli olarak ağrı kesici kullanıyorsanız, bıraktığınız anda yoksunluk belirtileri başlar ve daha fazla ağrı kesici tüketmek istersiniz. Ağrı kesicilerin yanlış kullanılması bir kısır döngü yaratır.

Migren ağrısına en iyi çözüm doğal yollar! Her şeyin doğalı iyi değil midir zaten? İşte o doğal yöntemler şöyle;

1. Gümüş Düğme Bitkisi

Gümüş Düğme bitkisi, Ayçiçeği ailesinden. Öyle ki yüzyıllardır doğal bir tedavi yöntemi olarak migren önleyici olarak kullanılmakta. Gümüş Düğme bitkisinin önerilen günlük doz miktarı 250 mg'dır. Bunu dilerseniz haplarla, dilerseniz yapraklarından çay yaparak ya da taze yapraklarını doğrudan yiyerek tüketebilirsiniz. Bu bitkinin içerisinde bulunan partenolid adındaki bileşen, beynin kan damarlarının kasılmasını durdurarak enflamasyonu önlemektedir.

2. Petasites

Petasites, bilinen adıyla Veba Otu küçük bir bitkidir. Bu bitki içerisinde bulunan izopetasin ve petasin adındaki bileşenler spazm çözücüdür. Veba Otu'nu dilerseniz kapsül olarak alabilirsiniz. Ayrıca özütünü ya da tozunu da kullanabilirsiniz. Veba Otu bitkisinin özütünün tavsiye edilen günlük doz miktarı 50-100 mg'dır.

3. Fesleğen Yağı

Fesleğen Yağı, stresi azaltmaya yardımcı olmakla birlikte strese bağlı baş ağrısı, migren ve alerjilere de iyi gelmektedir. Dilerseniz avcunuza birkaç damla fesleğen yağı damlatıp koklayabilir ya da burnunuza sürebilirsiniz. Bununla birlikte diğer bir yöntem olarak ise şakaklarınıza birkaç damla sürerek masaj yapabilirsiniz. 

Ek olarak; Fesleğen Yağı'nı bir kase soğuk suya beş damla kadar ekleyip temiz bir bezi suya daldırıp ardından alnınıza yerleştirebilirsiniz.

4. Zencefil

Neredeyse iki asırdır yemek bahatarı olarak kullanılmakta olan Zencefil, aynı zamanda mide bulantısı, mide ülseri ve ishalde de tedavi yöntemi olarak kullanılmakta. Dilerseniz yemeklerinize ekleyin, dilerseniz tablet şeklinde tüketin. 

5. Muz ve Buz Kompresi

Migren tedavisi için alın bölgesine soğuk kompres yöntemi bilinen bir uygulama. Bu uygulamayı bir adım ileri taşıyarak buzu muz kabuğuna sarıp alnınıza koyabilirsiniz. Günde 2-4 kez alnınıza ve boyununuza 15-20 dakika süreyle yerleştirebilirsiniz. Muz kabuğu içerisinde bulunan potasyum ile buz, ağrı hissini dindirmenizde yardımcı olabilir.

Editör Notu

Bu içerikteki bilgiler sadece bilgi amaçlı olup profesyonel tıbbi öneri, teşhis ya da tedavi yerine geçmez. Tıbbi durumunuz ya da halihazırda kullandığınız ilaçlar hakkında herhangi bir probleminiz ya da sorunuz var ise doktorunuza danışmalısınız. Hiçbir zaman profesyonel tedaviyi ertelemeyin.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı