Hiç kendi hayatınızı roman ya da sinema karakterleri üzerinden düşündünüz mü?


Arkadaşlar merhaba. Bu yazımda biraz daha durumu farklı bir şekilde sorgulamak istiyorum. Karakterler hayatımızda her zaman varlar. Biz yaşamamış olsak bile bazı duyguları yaşayan karakterler var. İster istemez kendimizle bağlantı kuruyoruz. Peki siz hayatınızda hiç romanlardan ya da sinema karakterlerinden ilham aldınız mı? Kendinizi bir karakter hissettiniz mi? Ben madde madde bunun sebeplerini ve sonuçlarını kendi çıkarımlarımla yazacağım. Sizlerin de yorumunu çok merak ediyorum.

1- İnsan edebiyat sayesinde hiç yaşamadığı olayları yaşıyor.

Edebiyat ile ilgili pek çok şey söylenebilir. Lakin ben işin biraz daha nicelik kısmıyla ilgilendim ve yaşamadığın hayatları yaşamana gerek kalmadan öğrenebilme yönünü gördüm. Edebiyat ile ilgili sizin de böyle gördüğünüz farklı anlarınız var mı?

2- Sinema bir zaman yolculuğu mudur?

Edebiyat ve sinema, bir zaman yolculuğu mudur peki? Sizin bu konudaki düşünceniz nedir? Nasıl kendine getirebiliriz bu düşünceyi? İnsanların sürekli bir olayda kendisini bulması diyebilir miyiz örneğin? Kafa karışıklığımızı düzeltecek olan şey edebiyat karakterleri olabilir mi? Keza sinema?

3- Geçmişten geleceğe daha hızlı yolculuk

Belki bazı olayları yaşayıp göremiyoruz, göremeyeceğiz de. Ama olsaydı ne olurdu? Bu soruyu sormak için sanat ve edebiyat bize yardımcı olabilir mi? Bizim bu konuda hangi karakterlerden ilham almamız gerekli? Sizin fikirleriniz nelerdir?

 

Aslında birtakım merak ve birtakım sanat konusuna atıfta bulunuyor bu cümleler. Ben sizlerin yorumunu merak ediyorum biraz daha. Instagram hesabımızda ve Facebook sayfamızda bu konuyla ilgili postlar paylaşacağım. Altına yorumlarınızı yazabilir misiniz? Tartışalım, okuyalım, gülümseyelim.

 

 

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR