Hiç Uğraşmadan Kilo Vermenizi Sağlayacak Çok Kolay Bir Yöntem!

Yaza girdik ve birçoğumuz kışın aldığımız kiloları vermek için acısız ve etkili yollar arıyoruz. Diyet programlarına sadık kalmakta zorlanıyor ve herhangi bir gıda kısıtlaması olmadan kilo verebilmeyi diliyorsanız, bu içerik tam da size göre!


Yaza girdik ve birçoğumuz kışın aldığımız kiloları vermek için acısız ve etkili yollar arıyoruz. Diyet programlarına sadık kalmakta zorlanıyor ve herhangi bir gıda kısıtlaması olmadan kilo verebilmeyi diliyorsanız, bu içerik tam da size göre!

1. Tabaklarınızı değiştirin

Gastrofizik. Hiç duydunuz mu? Çevremizin, yeme alışkanlıklarımızı nasıl etkilediğini inceler. Gastrofiziğe göre, tabakların ağırlığından şekline, büyüklüğüne ve rengine kadar her şey ne kadar yiyeceğinizi belirliyor.

Öncelikle, tüm büyük boy tabaklarınızı atın ve kendinize biraz daha küçük tabaklar alın. Yakın zamanda yapılan bir çalışma, aynı miktardaki yemeğin, küçük bir tabak üzerinde, büyük bir tabak üzerindekine göre farklı görüneceğini gösterdi. Küçük bir porsiyonu büyük bir tabağa koyarsanız, zihniniz bunun yeterli olmadığını ve tabak doluncaya kadar muhtemelen eklemeniz gerektiğini söyleyecektir. Bu da, aşırı yemeye yol açacaktır.

Fakat eğer küçük bir tabağa aynı miktarda yemek koyarsanız, yemek daha büyük görünecektir, bu sayede de daha az ya da açlığınızı tatmin edecek kadar yiyeceksiniz.

2. Doğru rengi seçin

Önemli olan yalnızca tabağınızın boyutu değildir. Aynı çalışma, tabağın renginin de büyük bir rol oynadığını gösterdi. Kilo vermek için, yiyeceklerinizle zıt renkte olan tabakları seçmeniz öneriliyor.

Araştırmalar, beyaz bir tabağa beyaz bir sos koyduğunuzda büyük olasılıkla onu göz ardı edeceğinizi göstermiştir. Bunun nedeni, renklerin birbirine karışması ve bu yüzden porsiyonun olduğu kadar büyük görünmemesidir.

Diğer bir deyişle, yemeğiniz ile yemek takımlarınız arasında ne kadar renk farkı varsa, o kadar iyidir. Yemek masanızın rengini değiştirmek de iyi bir fikir olabilir, ancak bu mümkün değilse, masa örtünüzün de rengini değiştirebilirsiniz. Daha da ileri gitmek isterseniz, mavi tabakları seçin. Bu renk iştah kesici olarak kabul edilir ve doğal yiyecekler mavi değildir, bu yüzden her zaman renk farkına sahip olursunuz.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı