Huawei P30 Pro İle Çekilen Ay Fotoğrafları Gerçek Değilmiş!


Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan ve kamera ile ön plana çıkan Huawei P30 Pro’nun en çok beğenilen kamera modlarından birisi olan Ay Modu ile çekilen fotoğrafların gerçek olmadığı ortaya çıktı. 

Huawei’in kamerasıyla ön plana çıkan akıllı telefonu Huawei P30 Pro’nun 50x yakınlaştırmasıyla kullanılabilen Ay Modu’na yapay zeka ile müdahale edildiği ortaya çıktı. 

Dünya’ya 384.403 km uzaklıkta olan Ay’ı fotoğraflayan Huawei’in üstün derece yakınlaştırma özelliği tanıtıldığı ilk günden itibaren gündemden düşmedi. Büyük bir başarıya imza atan ya da attığı düşünülen Huawei P30 Pro ile kaydedilen ay fotoğraflarının gerçek olmadığı tespit edildi. 

Huawei P30 kullanıcıları kameralarını açık bir şekilde Ay’a doğru tuttuklarında 10x yakınlaştırma yaptıklarında kullanıcılara yapay zeka destekli Ay Modu’na geçmeyi öneriyor. Geçilen bu modda fotoğrafı iyileştirmesi gereken yapay zeka farklı bir şey yapıyor. 

Yapay zeka destekli Ay modunda kullanıcıların fotoğraflarının iyileştirilmesi gerekirken, sistem cihazın içerisinde bulunan Ay fotoğrafları örneklerinden Ay’ın yüzeyini çıkartıyor ve kullanıcı tarafından çekilen fotoğrafla giydiriyor. Kısaca Huawei yine kendi kandırmacılığını P30 Pro modeli üzerinde de gerçekleştiriyor. 

Geçtiğimiz aylarda da Huawei’nin bir akıllı telefonu ile çekildiği iddia edilen fotoğrafın DSLR bir kamera ile çekildiği ortaya çıkmıştı. Huawei’in konuyla ilgili olarak bir açıklama yapıp yapmayacağı bilinmiyor. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR