İçinde Derin Mesajlar Barındıran 12 Animasyon Film

Fotoğraf Galerisi.


Çizgi filmler gerçek bir yaşam okulu ve yaratıcıları genellikle içlerinde önemli ve derin mesajlar saklamayı başarabiliyorlar. Çocuklar için deyip geçmeyin, bir şans verin!

12.Finding Dory (Kayıp Balık Dory) 2016

Hepimiz farklıyız ve başkalarının özelliklerine saygı duymalıyız.

Animasyonun ana karakteri çok unutkan olan Dory adında sevimli bir balıktır. Ailesini bulmayı hayal ediyor ama nerede olduklarını hatırlayamıyor. Hafıza sorunları Dory'nin doğuştan sahip olduğu bir durum. Bu çizgi film örneğinde, ebeveynler çocuklarına, diğer insanları oldukları gibi kabul etmenin ne kadar önemli olduğunu açıklayabilirler.

11.The Good Dinosaur (İyi Bir Dinozor) 2015

Samimi dostluklar çok önemlidir.

Bu animasyon sadece küçük bir çocuk ve büyük bir dinozor arasındaki dostluktan ibaret değildir. Aynı zamanda, doğanın medeniyeti fethettiği bir dünya hakkında. Çocuklar, dinamik hikayenin ve parlak karakterlerin tadını çıkarırken, yetişkinler dinozor Arlo'nun üstesinden gelmeye çalıştığı korkuların ve gerçek dostluğun gücü üzerine düşünebilirler.

10.Inside Out (Ters Yüz) 2015

Duygularınızdan korkmayın.

Inside Out, Pixar'ın en güçlü animasyonlarından biridir ve hatta psikoterapistler tarafından onaylanmıştır. Ana kahramanı, Riley, duygularıyla (sevinç, üzüntü, korku, öfke ve iğrenme) başa çıkmaya çalışan bir kızdır. Riley hem yetişkinlere hem de çocuklara farklı duygular yaşamanın normal olduğunu görmelerinde yardımcı olabilir. Tek yapmamız gereken onları kontrol altında tutmaktır.

9.Brave (Cesur) 2012

Klişeleri bir kenara bırakın ve kendiniz olun.

Bu animasyon filmi, kimsenin başkasının beklentilerine uyması gerekmediğinin büyük bir hatırlatıcısıdır. Cesur Merida ile kızının geleceğini en küçük ayrıntısına kadar planlayan annesi arasındaki ilişkinin öyküsünü takiben, kızların çılgın maceraları seviyorlarsa "prenses" olmaları gerekmediğini anlıyoruz.

8.Up (Yukarı Bak) 2009

Hayallerinizi gerçekleştirmek için asla geç değildir.

Yalnızlık ve yaşlılık hakkında üzücü ve dokunaklı bir hikaye. Carl, her gün karısını ve birlikte kurdukları hayaller üzerine düşünür. Sonunda, Carl uçan evinde kendi başına seyahat etmeye karar verir, ancak küçük bir izci, planlarına bazı değişiklikler getirir. Bu animasyon bize, hayatlarımızda peri masallarına ihtiyacımız olduğunu söyler, her yaşta..

7.Wall-E 2008

Gezegenimizden sorumluyuz.

Bu animasyon sadece derin duygularla ilgili değil. Aynı zamanda büyük sorumluluklarımız olduğundan da bahsediyor. WALL-E, eğer kaynaklarını bu şekilde kullanmaya devam edersek gezegenimizin potansiyel geleceğini göstererek Dünya'ya nasıl bakmamız gerektiğini öğretir.

6.Ratatouille (Ratatuy) 2007

"Değmez" deseler bile hayallerinizin peşinden gidin.

Fare Remy, şef olma hayaliyle yanıp tutuşmaktadır. Kimse ona inanmasa da, amacına doğru hareket eder. Bu animasyon, hayalimizi gerçekleştirecek kadar cesur olmamız durumunda, geçmişimizin pek de önemli olmadığını öğretir.

5.Cars (Arabalar) 2006

Size inananları asla unutmayın.

Ana karakterimiz, Lightning McQueen, takım çalışmasının hafife alınmaması gerektiğini öğrenmekte olan tipik bir kendinden kişidir. Meslektaşları, öğretmenleri, arkadaşları ve hayranları, herkes önce bitiş çizgisine ulaşmasına yardımcı olur.

4.The Incredibles (İnanılmaz Aile) 2004

Yeteneklerimizi gün yüzüne çıkarmadığımız sürece kendimiz değilizdir.

Hikayenin ana karakterleri, sıradan görünmeye çalışan bir ailedir. Ama bunalımlı ve üzgün hissediyorlar çünkü süper güçlerini saklamak zorundalar. Filmin özeti, bize verilen yeteneklerin kişiliğimizin ayrılmaz bir parçası olduğudur. Onları reddedersek, kendimizi reddetmiş oluruz.

3.Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo) 2003

Herkes hata yapma ve kendi yolunu takip etme hakkına sahiptir.

Marlin, Nemo'yu tüm dünyadan korumaya çalışan şefkatli bir babadır. Ancak Marlin’in aşırı koruması işleri daha da kötüleştirmektedir. Burada çocukların bizim desteğimize ve dünyayı tanımak için yardımımıza ihtiyacı olduğunu anlamalıyız.

2.Monsters,Inc. (Sevimli Canavarlar) 2001

En korkutucu görünenler aslında en korkak olanlardır.

Bu animasyondaki canavarların rolü, dünyadaki her çocuğu korkutmaktır. Fakat gözdağı, gelişen bir toplumun kullanabileceği en kötü silahtır. Hikayenin kahramanları, karşılıklı anlayış, saygı ve yardımseverliğin korkudan çok daha güçlü olduğunu gösteriyor.

1.Toy Story (Oyuncak Hikayesi) 1995

Bazı şeyler değişebilir, ama gerçek dostluk sonsuza kadar sürer.

Onlara bakan kimse olmadığında kendi hayatlarını yaşayan oyuncaklarla ilgili inanılmaz bir hikaye. Ayrıca kıskançlık, arkadaşlık ve yuvasızlık hissi yaşarlar. Buradaki oyuncaklar insanlar ile aynıdır: onlar da sevmek ve sevilmek isterler.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı