İki Türk Öğrenci Uzay Kampı İçin ABD’ye Gitti!


Aralarında ülkemizinde bulunduğu 41 ülke her yıl Hustsville, Alabama’da bulunan ABD Uzay ve Roket Merkezine öğrencilerini gönderiyor. Gönderilen öğrenciler iki haftalık bir programa dahil oluyor ve bu program kapsamında bilim ve teknolojiye dair birçok yeni şey öğreniyor. 

Yaşları 16 – 18 arasında değişen dünyanın farklı yerlerinden gelen çocuklar ABD’deki programa katılıyor. ABD’de gerçekleşen programa bu yıl da ülkemizden iki öğrenci katıldı. Akademiye katılan Işık Baran Şandan ve Alp Yurter kendi okullarındaki STEM projelerine olan ilgilerini ve tutkularını destekleyecek deneyimlerle ülkemize dönüş yaptı. 

Öğrenciler program kapsamında astronot simülasyonları, uzay mekiği görevleri ve uzay için diğer eğitimleri alıp STEM liderlik becerilerini geliştirdi. Öğrencilerimiz ayrıca dijital becelerini geliştirebilmek adına bilgisayarla düşünme yöntemini ve bilgisayar bilimlerini de kullandı. 

Honeywell tarafından yönetilen projeyi başarıyla tamamlayıp yurda geri dönen iki Türk lise öğrencisi edindikleri deneyimi “Hayatlarının en iyi haftası” olarak tanımladı.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR