İlişkinizde daha romantik olmak için yapmanız gerekenler!


Sevgililer arasında romantik olmamaktan ötürü pek çok tartışma çıkmaktadır. Genellikle kadınlar erkeklerden arada bir sürpriz yapmalarını ve biraz da iltifat ve incelik beklerler. Erkekler ise bunları angarya olarak görür ya da doğuştan romantiklik yeteneklerine sahip olmadığını düşünerek “Ben böyleyim” der ve kurtulur. Oysaki romantizm yeteneğe değil bilinçliliğe bakar.

Bazı ufak ipuçları sayesinde hem sizin hem de sevgilinizin ilişkinizden aldığınız keyfin daha da artacağını göreceksiniz. İlişkinizde romantizm eksikliğini gidermek için bu yolları deneyin!

Ufak sevgi alışverişlerinde bulunun!

Gün içerisinde ona arada bir dokunmak ve flörtleşmek ilişkinizin hareketliliğini artırır.

Sevgilinize iltifat edin!

Klişelerden kaçınarak gerçekten hissettiğiniz güzel sözleri ona söyleyin. İlla şair olmanızı beklemiyoruz. Onun yaptığı bir hareketi, başardığı bir işi ya da görünüşündeki bir değişikliği övün. Başkalarının yanında onu tebrik etmek gösterişe girmez. Onu bir birey olarak saygı duyduğunuzu göstermiş olursunuz.

Arada bir sürpriz yapın!

Çok büyük planlar yapmanıza gerek yok. Sizden beklenmeyen herhangi ufak bir sürpriz ilişkinizdeki hareketliliği artırır ve sizi tazeler.

Sevgilinizi her gün öpün!

Sevgiliyi öpmekten daha normal bir eylem olamaz! Onunla olan sıcaklığınızı her daim korumanızı sağlar.

Ona her gün onu sevdiğini söyle!

Sıradanlaşmazsınız. Bazen mesajla, bazen telefonda bazense yüz yüzeyken sevginizi dile getirin.

Ona özel hissedeceği şeyler yapın!

Farklı bir tarif bulup daha önce hiç denemediği bir yemek yapın, ona baş başa zaman ayırın, önceden planlanmış geziler yapın,  hediyeleşin.

Kabalaşmayın!

Bu bir samimiyet değil ayılık göstergesidir. Karşınızdaki sizin için dünyadaki herkesten farklı ve benzeri olmayan biri. O eğer özel biriyse özel olarak davranılmayı hak ediyor.

Birbirinizi neden sevdiğinizi hatırlayın!

Neden bir ilişkiye başladığınızı, ilk günlerde yaşadığınız heyecanı anımsayın. birbirinize o günlerde neler hissettiğinizi anlatın ve o zaman söyleyemeyeceğiniz şeyleri itiraf edin.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR