İlişkiyi zamanla bitiren 8 doğru bilinen yanlış!


Hepimiz bütün ilişkilerin balayı dönemi ile başladığını ancak sonsuza kadar böyle sürmeyeceğini biliyoruz! İyi niyet ile yaptığınız ama hiç de planladığınız sonuçları vermeyen pek çok hareketiniz olmuş olabilir. İşte, iyi niyetle yapıldığı düşünülen, ilişkiyi bitiren 8 doğru bilinen yanlış!

İlişkinin başlarındayken karnınızda kelebekler uçuştuğunu hissederken ilerde iki tarafın da kendini daha rahat hissettiği yeni bir aşamaya giriliyor. Ancak dikkatli davranmazsanız ve çok rahat davranırsanız ilişkinizin ellerinizden kayıp gittiğini göreceksiniz! Bazen ufak tefek olayların bile sonunu getirebildiği ilişkinize dört elle sarılmanız için 10 dost tavsiyesi!

Kin tutmak

Bir tartışma yaşadıktan sonra sevgiliniz özür dilese bile bağışlayıcı ve ilerleyici bir tutum sergilememeniz ilişkinin sonunu getiren en önemli olaydır. Yapılan hatayı aylar hatta yıllar geçse bile kişinin yüzüne vurmak ilişkide iki tarafın da bir daha mutlu olamamasına neden olur.

Her şeye kişisel yaklaşmak

Bazen sevgilinizin sinirli ya da üzgün olmasının nedeni siz olmayabilirsiniz. Onun her davranışının size karşı bir tepki olduğunu düşünüyorsanız ilişkiyi çıkmaza sokabilirsiniz!

Gereksiz eleştiride bulunmak

Kimse mükemmel olamaz. Sevgilinize bir konuda yardım etmek isterken kendinizi onun her hareketini sorguluyor halde bulursanız bir daha sizin yardımınızı istememek üzere sizden uzaklaşabilir.

Her zaman haklı olduğunuzu düşünmek

Özür dilemek bir şeylerin sizin hatanızdan kaynaklandığını kabul etmektir. Özür dileyemiyorsanız, bu sizin her zaman haklı olduğunuzu ve sevgilinizin her zaman haksız olduğunu düşündüğünüz anlamına geliyor. İlişkinin bir rekabet olmadığını unutmayın ve ara ara sizin de yanılmanızın normal olduğunu bilin!

DEVAMI İÇİN SONRAKİ 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR