İlk Buluşmada Karşınızdakinin Niyetini Gösteren 9 İşaret

Küçük ayrıntılara dikkat ederek bir kişinin karakteri ve niyetleri hakkında sonuç çıkarmak mümkün!


İlk buluşma çok önemlidir. Güzelce süsleniriz ve dikkatli davranmaya çalışırız. Birbirinizle yeni tanıştığınızı ve ilk buluşmaya karar verdiğinizi varsayalım. Bu kişi hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinize şüphe yok, ancak doğrudan soramadığınız şeyler var. Bazı psikologlar, küçük ayrıntılara dikkat ederek bir kişinin karakteri ve niyetleri hakkında sonuç çıkarmanın mümkün olduğunu söylüyor.

9. Saçıyla oynaması veya kıyafetini düzeltmesi.

Eğer kadın sürekli saçıyla oynuyorsa veya erkek kıyafetindeki hayali tozları silkelemeye çalışıyorsa, bunlar, bu ikilinin birbirlerinden hoşlandıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu tarz davranışlar, oluşan karşılıklı hoşlantının işaretleridir, çünkü kendilerini daha güzel ve çekici göstermeye çalışmaktadırlar. Bir kişinin başı hafifçe yana yatıyorsa, bu çok fazla anlam ifade eder. Onların ilgi ve samimiyetini gösterir. Bunu aklınızda tutun!

8. Gözlerinizin içine bakması ve size doğru yaklaşması.

Göz teması çok anlamlıdır. Yumuşak, narin ve ilgili bir görünüm, partnerinizin tüm sırlarını açığa çıkarır. Yaptıkları konuşmayı ve konuştukları kişiyi sevdikleri anlamına gelir. Tersine, eğer "bir yırtıcı hayvanın vahşi görüntüsü"ne daha çok benziyorsa dikkat edin. Bir kişi iletişim sırasında size doğru yaklaşmaya çalışıyorsa, muhtemelen ilgilendikleri şey yalnızca konuşma değil, muhtemelen kişiliğiniz de olabilir.

7. Somurtması.

Bir kişinin konuşurken nasıl davrandığına dikkat edin. Eğer kollarını çapraz yapıp kapalı bir duruş sergiliyorsa, bu genellikle yanında kaşlarını çatmasını da getirir ve bunun birkaç sebebi vardır. Ortağınız muhtemelen soğuk hissediyor ya da sizinleyken rahat hissetmiyordur. Bir şey kesinlikle yanlış gidiyor. Bu arada, eğer bir koltukta otururken, birlikte olduğunuz kişi aranıza bir çanta koyarsa, bunu bilinçaltında sizden uzaklaşmaya çalıştığına dair başka bir işaret olarak alabilirsiniz.

6. Sürekli telefonuna bakması.

Karşınızdaki kişi telefonunu alıp kendi dünyasına daldığında, kendinizi hiç rahat hissetmezsiniz. Bu hareket, haklı çıkarmak için ne sebepleri olursa olsun, karşısındakine karşı saygısızlıktır. Ek olarak, sosyal medya bağımlılığı olabilir ve hatta bunu fark etmeyebilirler. Başka bir sebep de olabilir: Sizinle iletişim kurmak onun için ilgi çekici değil ve bu yüzden bunu bu kadar kaba bir şekilde gösteriyorlar.

5. Sizden bir şeyler saklaması.

Sürekli saate bakmak ve telefonuna mesaj geldiğinde "İşten yazmışlar" diyerek yanıt vermek - hepsinin şüphe uyandıran hareketlerdir. Buna ek olarak, evli insanlar buluşmadan önce alyanslarını çıkarsalar bile elleriyle yüzük parmaklarını saklamaya eğilimlidirler.

4. Eski sevgilisi hakkında konuşması.

Eski sevgiliniz hakkında konuşmak ilk buluşma için kesinlikle iyi bir konu değildir. 'O kadar aptaldı ki' ya da 'Onu hala atlatamıyorum' gibi, onlar hakkında neler söylediğinizin hiçbir önemi yoktur. Bu konuşmayı yapmaya gerçekten devam etmek isteyip istemediğinizi iki kez düşünün. Bir ayrılıktan sonra, birçok insan mutluluğu kısa bir sürede tekrar elde etmek için yerini yeni bir tutkuyla doldurmak ister. Ancak bu davranış yanlıştır, çünkü psikolojik olarak kişi, henüz yeni bir ilişkiye hazır değildir.

3. Size dokunmak istemesi.

İlk buluşma sırasında kişisel alanınıza hassas bir giriş yapılmaya çalışılması çok iyi bir işarettir. Örneğin, bir kafede bir masada oturuyor olabilirsiniz, partneriniz elinize ulaşmaya çalışıyor ve hassas bir şekilde dokunmaya çalışıyor olabilir. Bu durum, bir kişinin kişisel sınırlarını anlamanızı sağlar - karşınızdaki kişi bu hareketi fark etmemiş gibi yaparsa ya da elini kaçırmaya çalışırsa, bunu muhtemelen başarısızlıklar listenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca, çok az sayıda kadın, ince ve mütevazı bir dokunuş ile vahşi ve cesur bir saldırı arasındaki gerçek farkı hissedebilir.

2. Çok fazla umursaması.

Birbirinizle daha yeni tanışmışsınız ancak partneriniz, sizi, yüzlerce farklı soru sorarak çok fazla önemsiyor ve rahatsız ediyor. Tebrikler, çok fazla endişelenen biriyle uğraşıyorsunuz. Bu davranışın da birçok nedeni olabilir. Kişinin, kendine saygısı düşük olabilir ve bu yüzden sizi her zaman memnun etmeye çalışıyordur. Bir başka sebep de, ilk buluşma onları çok endişelendiriyor olabilir. Her neyse, bu durum hakkında rahat hissedip hissetmeyeceğinizi bırakın zaman göstersin.

1. Yanınızda veya bir adım önde yürümesi.

Bir parkta yürümeye karar verdiğinizi varsayalım. Bu, partnerinizin sizinle nasıl yürüdüğüne dikkat etmek için iyi bir yer. Yan yana yürüyor, birbirinize yakınlaşıyor, birbirinizin ellerine dokunuyorsanız, tebrikler! Her şey iyi gidiyor! Eğer biriniz bir adım önde ya da geride yürüyorsa, o zaman bu kişi kendi refahı hakkında daha fazla endişe duymaktadır. Ya da, sadece kendilerini rahatsız hissediyorlar demektir.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı