Ingilizce Öğrenmek İçin İzleyebileceğin Yabancı Diziler


ingilizce öğrenmek

Ingilizce öğrenmek, herkes tarafından  istenen ama bazen sıkıcı olabilen bir dildir. Bu sıkıcılığa bir çözüm bulmak ise sizin elinizdedir. Kendi ilgi alanlarınıza yönelik olarak aktivitelerde bulunarak İngilizce seviyenizi geliştirebilir, bunu bir eğlence haline getirebilirsiniz.

Ingilizce öğrenmek için,  yabancı dizi seyretmek,  çok etkili bir yöntem olabilir. Unutmamanız gereken nokta diziyi Türkçe dublaj ya da altyazı izlememek yani İngilizce altyazıyla birlikte izleyerek telaffuzları algılamak ve kulak doygunluğunuzu arttırmaktır. İngilizce öğrenmek için pratik yapacağın yabancı diziler…

FRIENDS

Friends, 10 yıllık yayın süresinin ardından 2004’te sona erdiğinde, çoğumuz bunalıma girdik desek yeridir. Muhtemelen dünyanın en ünlü Amerikan dizisi cidden bu… Sarkastik, gizli mizah anlayışı ve sevgilinle ayrı olduğunda ne yapmaman gerektiğine dair derslerin bir kolajı adeta.

ingilizce öğrenmek

GAME OF THRONES

Fantastik kurgu, ortaçağ savaşları ya da ejderhalara bayılmasan bile; yine de bu diziyi izlemen lazım. Bu dizide gerçekten ihtiyacın olan her şey var: kılıç kavgaları, zombiler, aşk hikayeleri, canavarlar, çıplak insanlar ve havalı bir İngiliz aksanı.

KEEPING UP WITH THE KARDASHIANS

Herkesi güldüren bu aile (her zaman çok komik olduklarından değil) aynı zamanda modern İngilizce argosunu öğrenmenin en iyi kaynaklarından biri. Tabi bu süreçte neden yeni bir araba ya da çanta aldıklarını çözmeye uğraşmasan iyi olur.

SEX AND THE CITY

New York’ta yaşamayı isteyen herkes, 4 kadın arkadaşın içine düştüğü absürt durumları konu edinen bu romantik komediyi izlemeli (genelde komik, bazen de üzücü). Ayrıca, dizide her daim giydikleri güzel kıyafetleri görmenin yanı sıra Manhattan’da gidilecek en iyi brunch mekanlarını da öğreneceksin.

HOUSE OF CARDS

Amerika’da kariyer yapmayı mı düşünüyorsun? Bu politik gerilim dizisi sayesinde, iş ya da politika ile ilgili ihtiyacın olan o karmaşık dili öğrenebilirsin. Başta çok karmaşık gelebilir, ama çok kısa süre içinde ortamlarda Amerikan kanun sistemini bilen tek kişi olup çıkacaksın. Havalı, değil mi?

ingilizce öğrenmek

SHERLOCK

2010’da İngiliz versiyonu başladığından beri Sherlock Holmes tekrar popüler oldu. Ayrıca bu dizi ile başrol oyuncusu Benedict Cumberbatch de dünya çapında inanılmaz ünlü hale geldi. Hele roman yazarı ya da süper zeki bir gizli dedektif olmayı düşünüyorsan, çok faydalı bir dizi.

THE SIMPSONS

Hiçbir şey rahat ve eğlenceli seyir konusunda The Simpsons’ın eline su dökemez. Her ne kadar bazı “iç şakaları” anlamasan da (dert etme, bazen o şakaları ben de anlamıyorum), dili genel olarak sade ve anlaşılır. Ayrıca bu dizi 28 yaşında, yani her zaman izleyecek bölümlerin olacak. Hemen başla!

HOME AND AWAY

Bu Avustralya dizisinde, bir Sydney sahil kasabasına dair hayal edebileceğin her şey var: deniz, kum, güneş, sörf ve inanılmaz hoş insanlar. Kelimenin tam anlamıyla nefes kesici tipler. Avustralya argosuna dair birkaç şey kapabilirsin bu dizinden, ama önce ağzının sularını bir sil. Tabii yapabilirsen!

  Üniversite Öğrencilerinin Bitmesini ve Bitmemesini İstediği 7 Şey


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR