İngiltere Yaz Okulları Nasıldır ve Nasıl Eğitim Alınır?


İngiltere yaz okulları

İngiltere yaz okulları çocukların dil eğitimi, kişisel gelişimi ve gelecekteki akademik eğitim seçimlerini belirleyebilmesi için faydalı bulduğumuz programlardır. Eğitimin beşiği olarak sayılan İngiltere’nin Cambridge, Oxford, Londra ve diğer şehirlerinde yaz boyunca uygulanan birçok program bulunur.

İngiltere yaz okulları programları uzman eğitimciler tarafından özenle tasarlanmış olup program boyunca düzenlenen gezi ve aktivitelerle çocukların farklı kültürlerden yaşıtları ile sosyalleşmesi ve özgüvenlerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Öğrenciye gerekli olan tüm materyaller okullarca en ince ayrıntısına kadar sağlanır. Öğrencilerin aile yanı, okul kampüslerinde ya da biraz daha fazla ücret ödemek karşılığında tek kişilik rezidanslarda konaklama şansları bulunmaktadır. British Council’ den onaylı mükemmel okullarda tam donanımlı uzman eğitmenler ile alınacak eğitimler, öğrencileri kariyer planlamalarında hem netleştirecek hem de ilerlemek istediği meslekler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlayacaktır.

En az 2 haftalık gidilebilecek programlar öğrencileri hem İngiliz kültürünün içine alacak hem de İngilizce’yi ana vatanında öğrenmelerini sağlayacaktır. Doğası, atmosferi ve insanların sıcak kanlılığı bakımından da tavsiye edilen İngiltere yaz okullarında, her öğrenciye göre bir şey vardır. Eğitimi hareketli ve canlı ortamlarda veya sessiz, sakin, huzurlu şekilde geçirilebilecek şehir seçenekleri de çoktur.

İngiltere Yaz Okullarına Kayıt Olurken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ailelerin çocuklarını programa göndermeden önce dikkat etmeleri gereken en önemli maddeler okul, konum seçimi, kayıt ve vize işlemleridir.

Vize işlemlerinde kesinlikle profesyonel danışmanlık alınmasını tavsiye ediyoruz. Ben biliyorum, vizeyi verirler mantığı ile hareket edip, maalesef çocuğuna vize reddi aldıran bir çok aile mevcuttur.

Programlara kayıt işlemlerinin en geç kış sonu veya bahar başlarında yapılmasını tavsiye ediyoruz. Birçok okulun kontenjanı sınırlı olup, sadece yaz sezonunda programlara büyük ilgi gösterilmesinden dolayı, geç kayıtlarda alternatifler azalmaktadır.

Okul ve konum seçiminde, özellikle kampüs yapısı olan okulları tercih etmelisiniz. Bu tarz okulların eğitim ve aktivite donanımları diğer okullara nazaran daha iyi ve fazladır. Bu sayede öğrenciler ders dışı aktivitelerde de daha düzenli ve emniyetli bir programa dahil olurlar. Bu konuda uzman danışmanlardan yardım almanız işinizi kolaylaştıracaktır.

İngiltere yaz kampı programlarında, spor, gezi, akademik, hobi gibi konulara ağırlık veren seçenekler mevcuttur. Program seçimlerinde, ingilizce veya akademik ders programı seçimi dışında, aktiviteler açısından da, öğrencinin yatkın ve istekli olduğu konulara dikkat etmek önemlidir. Bu sayede öğrenci programa ve ortama çok daha çabuk adapte olup, mutlu ve istekli bir şekilde zamanını geçirecektir.

İngiltere Yaz Okulları En Çok Tavsiye Edilen Programlar ve Okullar Neler Olabilir?

İngiltere’de yaz okulları öğrencinin isteği, ilgi alanına ve ihtiyacına göre bir çok program içermektedir. Bunlara örnek olarak, gezi programları, spor porgramları, anne çocuk, genel ingilizce, akademik ingilizce, TOEFL, IELTS, SAT hazırlık programları gibi seçenekler mevcuttur. Bu programların alınabileceği, kalitesini ispatlamış zincir ve butik okullar mevcuttur. Örnek olarak; Trinity Colege, Oxford Royale, Churchill House, Studio Cambridge, Bell School ve bunun gibi farklı okullar mevcuttur.

Seçilecek okul ve kalitesine göre, çocuğunuz eğitim süresince çevresinden ve alacağı eğitimden büyük ölçüde etkilenip, geleceği için seçebileceği meslekler hakkında fikir sahibi olmaya başlayacaktır. Bu programların pozitif etkisi seneler geçtikçe çocuğunuzun gelişimi ve dünya görüşünde farkındalık yaratacaktır.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR