İnovasyonun Böylesi! 3 Bin TL’ye Klimalı TABUT


Kayseri’dek, Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’na, klimalı tabut üreten bir firma da katıldı. Fiyatların 3 ile 4 bin TL arasında değiştiğini ve çok sayıda ülkeye ihracat yaptıklarını söyleyen üretici Ahmet Akdağ, “Klimalı tabut sayesinde cenazenin evde beklemesine imkan sunuyoruz” dedi

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Fuar Merkezi’nde açılan “14’üncü Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı”nda klimalı tabutların satıldığı stant açıldı. İmalatı Kayseri’de yapılan ve eksi 12 dereceye kadar soğutma ayarı bulunan klimalı tabutların ön kısmında yer alan camlı bölmede ölen kişiler yakınları tarafından son kez görülebiliyor.

Üretici Ahmet Akdağ 15 yıldır cenaze yıkama araçları, mobil gasilhaneler, nakil araçları ve klimalı tabut üretimi yaptıklarını belirterek, “İnsanlar en yakınları vefat ettikten sonra morga götürüp geri getirip evinde yıkama arzuları oluyor. Klimalı tabut sayesinde cenazesinin evinde beklemesine imkan sunuyoruz. Çok rahat 2 kişi götürüp, odasının kanepesinde, sehpasının üstüne koyup 220 voltluk prize takıp, istediği kadar cenazesini bekletecek özelliğe sahiptir” dedi.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR