İnsanlar üzerinde otorite kurabilmek için uygulamanız gereken 6 taktik!


Politikacılar nasıl milyonların üzerinde otorite kurup onları arkalarına alabiliyor? İnsanları güç sahibi olarak kontrol edebilmek tarih boyunca dünyanın her yerinde görüldü. Devletlerin kurulma prensibi de bireylerin otoritesine dayanmaktadır. Peki, siz bireysel hayatınızda ya da iş yaşantınızda insanların üzerinde otorite kurmak için neler yapabilirsiniz?

İnsanları zayıf noktalarından yakalayın!

Herkes güçlü yönlere olduğu kadar zayıf yönlere de sahiptir. İnsanların içine kolayca sızdığınız zaman zayıf noktalarını yakalamak daha kolay olacaktır. Ardından bunu kolayca lehinize çevirebilirsiniz.

İmajınız kimliğinizi ifade eder!

Dışarıdan nasıl göründüğünüz insanların size olan davranışlarını doğrudan etkiler. Bindiğiniz araçtan giydiğiniz kıyafete kadar her şey sizin imajınızı belirler. Eğer saygı duyulmak ve insanları etki altına almak istiyorsanız öncelikle kendinize saygı duyacaksınız. Kendinize duyduğunuz saygı başkalarını da etkileyecektir.

Herkesle dost olun ancak mesafenizi koruyun!

Herkese karşı dostane davranmanız, istediğiniz her ortama girip çıkmanıza yardımcı olacaktır. Böylece istediğiniz bilgilere erişip herkes hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca sizin hakkınızda ne düşündüklerine de kolayca erişebilirsiniz. Mesafenizi korumanız ise sizin gerçek kişiliğinize ulaşmalarını engelleyecektir.

İnsanları peşinizden sürükleyebilmek için size inanmalarını sağlayın!

Siz eğer yeterli fırsatları ve koşulları oluşturursanız insanlar buna inanmak için can atacaktır. Peşlerinden gidecekleri bir inancın varlığı insanlar için çok önemlidir. Coşkunuzu asla kaybetmeyin ve vaatlerinizle insanları harekete geçirin.

Hedeflerinizi ve planlarınızı daima gizli tutun!

Çoğu insan hislerini ve planlarını her ortamda söylemek gibi bir gaflete düşer. Hislerinizi anlattığınızda zayıf noktalarınızı yakalamaya çalışan pek çok kişiyle karşılaşabilirsiniz. Planlarınızı anlattığınız zaman ise muhakkak bir adım ötenize tuzak kuracak insanlar olacaktır. Niyetinizi her zaman gizli gizli yürütün. Bu sayede başarısızlık durumunda itibarınızda azalmaya yol açmayacaksınız.

Her zaman her yerde dikkatleri üzerinize çekin!

Oluşturduğunuz imajın ekmeğini katıldığınız organizasyonlarda yiyeceksiniz. Dış görünüşünüzün etkileyiciliğini insanların bir bir etrafınızda toplanmasıyla fark edeceksiniz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR