Instagram Artık Başınızı Yakabilir (Öğrenciler Dikkat!)


Yeni dönemin yeni nesil oyuncakları arasında yer alan Instagram, belki kendimizi eğlendirdiğimiz için belki de bir çeşit sunum yaptığımız için önemli. Hayatın bize sundukları yanında yanında götürdükleri de illa ki oluyor.

Bunlardan birisi de maalesef ki Instagram paylaşım sorunu oluyor. İsterseniz gelin süreçleri inceleyelim.

Teknoloji gelişiyor, insanlığın hayatı kolaylaşıyor. Ancak Instagram’dan paylaştığınız bir selfie fotoğrafın başınızı fena yakabileceğini biliyor muydunuz?

Instagram’da selfie fotoğraf başlayanları kötü bir sürpriz bekliyor olabilir. İşte hayatımızı kolaylaştıran teknolojinin karanlık yüzü.

 

27 yaşındaki ABD’li kadın Katie Krausz, onunla birlikte olmak isteyen; ancak reddedilen eski bir erkek arkadaşının intikamıyla hayatı karardı.

Yüz fotoğrafını Photoshop’la montajlayan kişi, cinsel içerikli sitelere Krausz’un yüz fotoğrafını yerleştirdi. Fotoğraftaki yüz Krausz’a, bedeninin geri kalanı ise gerçekten de bir erotik film yıldızına ait.

 

Peki bu nasıl oluyor? Uzmanlara göre herkese açık Instagram hesabı olanlar ve selfie fotoğraf paylaşanların başı fena halde dertte.

Bu sorunu en çok da yüzü bilindik ünlü isimler yaşıyor. Ünlü yıldız Gal Gadot’un yüzü önce kopyalanıyor; ardından cinsel içerikli sitelerde bir porno yıldızının bedeniyle birleştiriliyor.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR