Instagram Hesap Silme


Instagram hesap silme konusu genellikle acil durumlarda merak ediliyor. Çünkü hızlı bir şekilde hesaplarını kapatmak isteyenler olabiliyor ve bu duruma ilişkin de pek çok aktif seçenek ile karşılaşıyoruz.

Instagram konusunda herkes için bir çalışma yapılsa da, aslında insanlar bazı bahaneler ile ya sosyal medya kullanımını bırakmak istiyor, ya da bu tarz bir karar alıyor. Bu yazımızda sizlere resimli olarak Instagram hesap silme işlemini anlatmak istiyoruz. Çünkü resimli olarak instagram silmek konusu acil durumda herkesin işine yarayacak bir konu olacaktır.

Instagram Hesap Nasıl Silinir?

Sosyal ağların gelişimiyle birlikte, arkadaşlarımız ile benzer ortamlarda yer almak için pek çok sosyal ağda hesap açıyoruz. Ancak pek çok kişi, kullandığı sosyal ağdan memnun kalmadığında, hesabını silmek istiyor.

Peki, fotoğraf paylaşma odaklı en popüler sosyal ağ olan Instagram‘daki hesabımızı kalıcı olarak nasıl sileceğiz?İşte tüm detayları ve fotoğraflı anlatımı ile Instagram hesabını kalıcı olarak silme.

Instagram hesabını silmenin ilk adımı – Instagram nasıl kapatılır?

Instagram hesabınızı silmeden önce, Instagram‘da paylaştığınız fotoğraflarınızı saklamak isteyebilirsiniz.

Bunu yapabilmek için aşağıdaki makalemizden faydalanarak, tüm fotoğraflarınızı indirmenin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Instagram kapatma resimli anlatım – REHBER

Instagram hesabınızı silmek için ilk olarak hemen altta yer alana bağlantıya gitmeniz gerekiyor.

https://instagram.com/accounts/remove/request/

İkinci adımda açılan bağlantıda, eğer oturumunuz açık değilse, önce oturumunuzu açın. Daha sonra tekrar yukarıdaki bağlantıya gidin.

Instagram hesap silme

Burada yer alan bölümde hesabınızı silmek konusunda ne yapmanız gerektiğini, neden silmek istediğinizi belirtiyorsunuz. Sonra işlem çözülmüş oluyor.

 

Instagram Hesabi Silme

 

Akıllı telefonlarda ve dijital ortamda en çok kullanılan (en popüler) uygulama olarak da söz edebileceğimiz Instagram’da zaman zaman kişiler veya uygulama ile ilgili problemler doğabiliyor. Belli durumlarda Instagram hesabını kapatmak isteyen kullanıcıların izlemesi gereken adımlar var. Bu adımları yukarıda görsellerle birlikte Unimetre ekibi olarak paylaştık.

Sizlerinde instagram hesap silme konusunda takıldığı yerler olursa bizlerle iletişime geçebilir ve aklınıza takılan soruları bizlere iletebilirsiniz.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR