Instagram’ın yatay ana sayfası yoğun tepki aldı


Dün itibariyle yapılan anlık değişimler, pek çok kişi için tepkiye neden oldu. Hatta çok büyük bir tepki aldı. Bu durumdan hemen sonra Instagram yetkilileri büyük ihtimalle uygulamayı normale döndürdü. Peki ama amaçlanan neydi?

Instagram’ın Başkanı Adam Mosseri, büyük değişimin aslında bir test olduğunu ve yanlışlıkla çok daha geniş bir kullanıcı kitlesine açıldığını söylüyor. Dikey yerine yatay olarak kayan ana sayfa düzeninin sadece küçük bir test grubuna yayımlanması planlanıyordu.

Instagram başkanı tarafından yapılan açıklamaya göre, söz konusu paylaşım ve düzenlemeler yanlışlıkla büyük bir kitleye açılmış. Normalde küçük bir test grubuna açılacakmış.

https://twitter.com/mosseri/status/1078321786586951680

 

Arayüz değişikliğini yaşayan Instagram kullanıcıları uygulamalarını açtıklarında, gönderileri görmek için ekranı aşağıya ya da yukarıya kaydırmak yerine sağa ve sola tıklamak zorunda olduklarını fark ettiler. Yeni yatay olarak hareket eden ana sayfada tek seferde bir gönderi görülebiliyordu.

 

Şayet hala sizde de durum düzelmediyse, hemen uygulamayı kapatıp tekrar çalıştırmayı deneyin. Bu durum size pek çok konudan büyük bir artı ve kolaylık kazandıracaktır.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR