iPhone’um Çöktü! iPhone’de Karakter Sorunu…


iPhone ‘lerde belirlenen sorun cihazların çökmesine sebep oluyor. Bulunan açıkta uygulamalar çalışmıyor ve yazılım tarafında işlem yapılmasını tamamen engelliyor.

Yazılım sorunuyla ilgili olan bu durum bir çok Apple kullanıcısını çileden çıkarmış durumda. Farklı bir karakteri görüntüleyen tüm iPhone telefonları çöküyor. Uygulamalar girilmez hale geliyor. Cihaz kapatılıp açılsa dahi geçmeyen bu sorun Instagram, Twitter ve Whatsapp gibi popüler uygulamalarda da söz konusu. Telugu diline ait spesifik bir karakteri SMS veya herhangi bir şekilde iPhone kullanıcısı olarak gönderimini aldıysanız mesajı açmasanız dahi telefonunuzun uygulamaları çöküyor.

Bir çok troll kullanıcılar bu durumu fazlasıyla yayarak daha çok kullanıcının bu hataya düşmesine neden oluyor. Instagram‘ da yorum, Twitter‘ da RT olarak yapılan bu karakter Whatsapp yoluyla da yayılmaya devam ediyor. Troll kullanıcılar hikayelerinde de bu karakteri paylaşarak bir çok kullanıcıyı zor durumda bırakıyor. Apple ise yayınladığı bir güncelleme ile bu soruna geç de olsa bir çözüm getirmiş gibi duruyor.

  Apple'dan Skandal iPhone Açıklaması!

Eğer resimdeki karakteri gördüyseniz ve iPhone kullanıcıysanız her şey için çok geç demektir. Haberimizi okuduysanız bu karakteri görmemek için elinizden geleni yapmanız konusunda sizleri uyarıyoruz. iPhone cihazlarını iOS son sürümüne yükseltirseniz böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

NOT: Aldığımız diğer bir bilgiye göre eğer iPhone’ unuz bu karakter nedeniyle çöktüyse sırasıyla;

” RESCUE “

” system_restart_sonofbitches “

Bu mesajları tekrar size attıklarında hata düzeliyor.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı