İş Görüşmesine Giderken Hangi Sektöre Göre Nasıl Giyinmelisiniz?

İlk izlenim her zaman çok önemlidir. Çok istediğiniz o iş için görüşmeye çağrıldığınızda alanınıza uygun olan ve sizi en iyi şekilde yansıtan 5 kıyafet önerisini sizin için derledik.


 1. 1 Yaratıcı Sektör


  Smart-casual olarak da duyulan, trend peşinde koşmayan, rahat ve şık kıyafetler bu alan için uygun olacaktır. Önü kapalı ayakkabılar, koyu renk pantolonlar bu tasarım için uygundur. Aksesuarları minimum düzeyde tutmakta fayda var.
 2. 2 Müşteri Bazlı Kurumsal Sektör


  Bakımlı gözükmeniz önemli ancak makyajda kesinlikle aşırıya kaçmayın ve üzerinize parfüm bocalamayın. Saçınız temiz ve sade bir görünüme sahip olsun. İyi bir blazer ceket, sade bir bluz ve düzgün kesimli bir pantolon kombini kurtarıcı olabilir. Yine kapalı ayakkabılar tercih edilmeli, topuk boyunda da aşırıya kaçılmamalıdır.
 3. 3 Moda Sektörü


  Sade bir kıyafet ve tüm odağı toplayacak bir aksesuar kombini moda vizyonunuzu yansıtmak konusunda vurucu olabilir. Tarz sahibi bir ayakkabı veya şal, modern takı veya güneş gözlüğü bu vurucu hamleyi yapabilir. Ancak dikkat etmelisiniz. Odak noktasını bir noktaya çekmek tek bir atış hakkınız olduğu anlamına gelir. Büyük risk almaktan, aşırı aksesuarlardan kaçının.
 4. 4 Finansal Sektör


  Gösterişsiz, klasik ve profesyonel olmaya özen gösterin. İki parça, pantolon veya etekle tamamlanan siyah takımlar dostunuz olacaktır. Siyah takımlarınızı beyaz veya açık renk bir bluzle aydınlatabilirsiniz. Gösterişsiz, klasik çizgide takılar yardımcı olabilir.
 5. 5 Teknik Staj Alanı


  Stajyer olarak başlayacağınız teknik sektörde çoğu iş yeri en iyi okullardan mezun, inanılmaz yaratıcı ve son derece zekiymiş gibi gözüken genç insanlarla doludur. Dolayısıyla en büyük korkunuz bu geniş çaplı hipster denizinde yanlış veya aşırı giyinmek olabilir. Az biraz fark yaratmak istiyorsanız, hiçbir şekilde aşırıya kaçmamak kaydıyla, biraz daha ciddi ve olgun durmak faydalı olabilir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı