İş Hayatında Bu Özelliklere Sahip Yöneticilerden Uzak Durun

Lise, üniversite ve mezuniyet derken iş aramaya başladınız. Kendinizi yansıtabileceğiniz güzel bir iş buldunuz ve başladınız. Fakat yöneticiniz ya da patronunuz değişik bir insan. Yapmanız gereken tek şey iyi bir gözlemci olmanız! Yöneticinizde bulunan bazı özellikler birazdan listeleyeceğimiz özelliklerle uyuşuyorsa, yeni bir iş bulmanız gerekebilir. Tabii bunu kendiniz karar vermelisiniz. İşte uzak durulması gereken yönetici özellikleri...


 1. 1 Başkasını Dinlemeyen


  Çalışanların fikirlerini ifade etmelerine izin vermeyen, karşısındakini dinlemeden sadece kendisi konuşan bir yöneticiniz varsa o iş yerinden uzaklaşmanızı tavsiye ederiz.

 2. 2 Takdir Etmeyen


  Çalışanlarını motive etmeyen bir patron düşünün! Bu ne kadar sağlıklı olurdu? Eğer yöneticiniz çalışanlara herhangi bir pozitif geri bildirim yapmıyorsa, sizin buna ihtiyacınız yokmuş gibi davranıp takdir etmiyorsa, kısacası böyle bir resimi patronunuzla bağdaştıramıyorsanız, o kurumda kalıp kalmamayı tekrar düşünmelisiniz.

 3. 3 Güvenilir Olmayan


  İşler hakkında bahaneler ya da yalanlar uyduran, verdiği sözü tutmayan bir yöneticiniz varsa bu durum güvensizliğe ve kırgınlığa sebep olabilir.

 4. 4 Çalışanlarını Boğan


  Yöneticiniz kurum içindeki en küçük işi bile takip ediyorsa, her şeyin onayından geçmesini isteyip çalışanlarını bunaltıyorsa, kısacası üzerinizde bir baskı kuruyorsa, bir kez daha düşünün.

 5. 5 Kontrolsüz Olan


  Nerede ne söyleyeceğini bilmeyen, ani çıkışlar yapan ve bir çalışanını diğer çalışanların içinde suçlayan bir yönetici sizin iş yaşamınızı uçuruma sürükleyebilir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı