İş imkanı çok olan üniversite bölümleri


Bir üniversiteye başvurmayı düşünen öğrencilerin hayatlarında vermeleri gereken en önemli kararlardan biri eğitim alacakları bölümü seçmektir. Zira bir yandan edebiyat, arkeoloji, güzel sanatlar, grafik ve moda tasarımı gibi sevdiğiniz bir bölümde okuyarak öğreniminiz boyunca keyifli zamanlar geçirebileceğiniz gibi, diğer yandan da mezun olduktan sonra iş arama telaşıyla kendinizi bir kabusun içinde bulabilirsiniz. Bunun yanında, çok rahat bir şekilde iş bulabileceğiniz işletme, yazılım mühendisliği, hukuk gibi bölümler seçerek eğitim yaşamınız süresince kafanızı ders kitaplarından da kaldıramayabilirsiniz. Türkiye’de mezun olduktan sonra kolay iş bulmanızı sağlayacak 8 bölümle karşınızdayız!

1. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Yaşam kalitesinin arttığı günümüzde yaşamı daha kaliteli hale getiren branşlardan birisi de Fizik Tedavi Uzmanlığı olmuştur. Günümüzde iş bulma imkanı oldukça geniştir.

2. Endüstri Mühendisliği

Amacı verimliliği ve üretkenliği artırmaya yönelik olan bölüm, diğer mühendislik dallarına göre masa başı işi daha ağırlıklıdır. Mezunların üniversite sonunda iyi bir ücretle işe başlama şansları yüksektir.

3. Veterinerlik

Devletin hayvancılığa desteğinin artması ile artan hayvan sayısı Veteriner ihtiyacını doğurmuştur. Bu nedenle Veterinerlerin iş imkanları oldukça geniştir.

4. Gıda Mühendisliği

Günümüzde tüketicinin sağlık ve hijyen standartları yüksek besinler talep etmeleri gıda firmalarının her zaman gıda mühendisi ihtiyacının olmasını sağlıyor.

5. Sosyal Medya Uzmanı

Çok yaygın halde kullanan Sosyal Medya, firmalar için de olmazsa olmaz durumuna gelmektedir. Bölüm, üniversitelerde çok yaygın olmasa da mezunlar katıldıkları eğitimlerle kendilerini bu konuda geliştirerek Sosyal Medya uzmanı olabilmektedir.

6. İnternet Gazeteciliği

İnsanlar öğrenmek istedikleri her şeyi internet üzerinden aramaktadırlar. İnternet kullanımı gün geçtikçe daha da artacağından dolayı bu sektörde ihtiyaç her zaman devam edecektir.

7. Hemşirelik

Sağlık hizmetlerine olan talebin ve hastane sayısının oldukça artması aynı anda sektörde eleman ihtiyacının da artmasına neden olmuştur. İş bulma imkanı oldukça geniştir.

8. Sivil Havacıılık – Uçak Bakımı

Sivil Havacılık sektörünün gitgide büyümesi ve gelişmesi alandaki istihdam imkanını da arttırdı. Bölüm mezunlarının iş bulma imkanı oldukça geniştir.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı