İstanbul’un en iyi 6 devlet üniversitesi


Türkiye’nin en kaliteli eğitim veren üniversitelerine sahip İstanbul’daki 4 yıllık üniversiteler içinde seçeceğiniz bir bölümü bitirmenizle birçok iş kapısı size aralanacaktır. İstanbul’da okumaya geleceksiniz, ama özel okumak istemiyorsunuz. Sizin için en iyi 4 yıllık devlet üniversitelerini sıraladık.

İstanbul Üniversitesi

Türkiye’nin Osmanlı tarihinden kalma en eski üniversitesi olması bakımından en önemli üniversiteleri içinde yer alan İstanbul Üniversitesi, İstanbul’daki en iyi üniversiteler içinde ilk sıralarda yerini almaktadır. Avcılar, Bahçeköy, Bakırköy, Beyazıt, Büyükçekmece, Cerrahpaşa, Çapa,Horhor, Kadıköy, Laleli, Şişli, Vefa ve Vezneciler’de bulunan kampüslerinde istediğiniz bölümün lisans eğitimini alabilirsiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi’nden sonra en eski üniversite ünvanına sahip üniversitedir. Maslak, Maçka, Taşkışla, Gümüşsuyu ve Tuzla’da bulunan kampüslerinde, istediğiniz bölümün olması dahilinde taban puanınızda yeterli gelmesiyle okuyarak Avrupa standartlarında bir eğitim şansını yakalamış olacaksınız.

Boğaziçi Üniversitesi

Türkiye’nin Avrupa ve Dünya tarafından tanınmış, İstanbul’daki en iyi üniversite tercihleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Bebek, Kandilli ve Kilyos’ta bulunan yerleşkelerinde istediğiniz bölümün 4 yıllık lisans eğitimini alabilir, eğitiminizi sonunda kariyer kapılarınızı sadece Türkiye’de değil tüm Avrupa ya da Dünya’da da arayalabilirsiniz.

Marmara Üniversitesi

Göztepe, Haydarpaşa, Bağlarbaşı,Başıbüyük, Kartal, Anadoluhisarı,Acıbadem, Bahçelievler, Nişantaşı,Sultanahmet,Beyazıt kampüsleri ile eğitim veren Marmara Üniversitesi özellikle Eğitim Fakültesi ile Türkiye’de adından söz ettiren üniversitelerdendir. Sizler de istediğiniz bölümün 4 yıllık lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nden alarak Türkiye’nin en kaliteli eğitimini veren bir üniversiteden mezun olma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

Türkiye’nin en güzide sanatçılarının yetiştiği üniversite, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi! Sanat alanında en yetkin ve Türkiye’nin en başarılı isimlerinden biri olmak istediğinizde, sanat başkenti bir şehirde ve Mimar Sinan’da okumak, sizler için en doğru tercih olacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi

Türkiye’nin en kaliteli teknik eğitimini veren üniversitelerinden bir diğeri de Yıldız Teknik Üniversitesi olmuştur. Kariyer hedefleriniz içinde 4 yıllık lisans eğitiminizi teknik alanlarda tamamlamak varsa, Yıldız Teknik Üniversitesi’ni ilk sıralarda tercih etmelisiniz.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı