İstanbul’da 19 Yaşındaki 3 Genç Girişimleriyle 1.4 Milyon TL Yatırım Aldı


Gelişmek ve güzel üretim yapmak, şüphesiz ki hepimizin ortak hayali. Hayallerimizle birlikte kendimizi geliştirme yolunda attığımız adımlar, bu haber gibi bizi mutlu eder umarız. Bu yazımızda sizlere İstanbul’da oyun geliştiren 3 arkadaştan bahsetmek istiyoruz.

19 yaşındaki Ümit Aparı, Eşref Bektaş ve Ömer Aslan tarafından kurulan ve Spin Warriors İstanbul uygulaması ile ses getiren mobil oyun şirketi Studio Billion, yatırım şirketi Tarvenn Ventures tarafından 1,4 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

3 lisa arkadaşı tarafından geliştirilen Spin Warriors İstanbul isimli oyun, Google Play üzerinde 620 bin kere indirildi ve büyük bir başarıya imza attı.

 

Ümit Aparı, Eşref Bektaş ve Ömer Aslan tarafından kurulan ve oyun teknolojileri konusunda oldukça büyük çalışmalara dahil olan 3 genç, şirket kurdular ve ismini de Studio Bilion koydular. Bu şekilde İstanbul ve dünya genelinde projelerine yatırım arıyorlardı.

Bu duruma Tarvenn Ventures cevap verdi ve gençlere 1.4 Milyon TL değerleme ile yatırım sağladı.

 

İstanbul Ticaret Odası tarafından kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) girişimcisi olan gençler iddialıydı. Oyunlarını uluslararası arenada iddialı hale getirmek için aradıkları yatırımı buldu. DHA’nın haberine göre, yatırım şirketi Tarvenn Ventures, Studio Billion’a 1,4 milyon TL değerleme ile yatırım yaparak, genç beyinleri destekledi.

Yüz binlerce kişi tarafından indirilen Spin Warriors İstanbul ile yakaladıkları başarıyı önemli buluyor. Diğer uygulamalarıyla da göstereceklerini söyleyen genç girişimciler, hedeflerinin 2019 yılında 1 milyar indirme olduğunu söyledi. Studio Billion, yakın zamanda diğer uygulamaları olan Kelime Avcısı – Word Hunter isimli uygulamanın lansmanını yapmaya hazırlanıyor.

 



Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR