İstanbulkart sahiplerine önemli haber (dikkat kesilelim efendim)


İstanbulkart sahipleri için son günlerde sürekli yeni güncellemeler geliyor. Uygulamalar üzerinde yapılan güncellemeler, bizlere mobil app çalışmalarının belediyeler bandında ne kadar ilerlediğini gösteriyor. Şimdi de yeni bir gelişme duyuruldu.

İstanbul akbili olanlar artık yetersiz bakiye ile karşılaşmayacaklar. Cep telefonlarına indirdikleri uygulama ile online para aktarma yapabilecekler. Peki, bu kartın online dolum işlemi nasıl yapılır?  İstanbul akbili artık cep telefonundan yükleme yapılabilecek. Böylece yetersiz bakiye sorunu artık kalmayacak.

Vatandaşlar bu yenilikçi uygulamanın ardından “İstanbulkart online dolum işlemi nasıl yapılır?” sorusunu sormaya başladı.

PEKİ ONLINE DOLUM İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

İstanbul akbilinin online dolum işlemleri sadece https://ıstanbulkart.istanbul adresi “Online İşlemler” linkinden girilen https://bireysel.istanbulkart.istanbul adresinden yapılmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi BELBİM AŞ’nin yeni hizmeti, “İstanbulkart Mobil” şimdi cepte! BELBİM AŞ 24.12.2015 tarihinde “Elektronik Para Kuruluşu Lisansı” almış olup, faaliyet alanını değiştirerek finans sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. Bu bağlamda BELBİM AŞ, İstanbul akbilini bir ulaşım kartı olmanın da ötesine taşıyarak, alışverişte de kullanılabilecek bir Elektronik Para Kartına dönüştürmüştür.

Bu akbilin “toplu ulaşım kartı”ndan şehrin “elektronik para kartı” niteliğinde bir ödeme aracı haline gelmesi ile ulaşımda kullanılan yenilikçi teknolojiler ve sağlanan konfor, mobil uygulama ile şehrin tüm mecralarında kullanılabilir hale gelecektir.

Dijital olarak kullanılan uygulamalarda amaç, insanların çok daha hızlı ve güçlü şekilde ilerlemelirini sağlamak olduğu için, söz konusu düzenlemeler her zaman bizlere bir fırsat ve yenilik yaratıyor. Peki ama bu tarz bir kolaylık, bizim için nasıl bir ilerleyiş oluşturacak? Biz şöyle düşünüyoruz. Sıra sorunu İstanbul üzerinde pek olmuyor. Ama dijital bankacılık konusunda, özellikle bozuk para ile akbil yüklemek gibi durumlar olmadığı için dijital konularda her zaman daha rahat bir ilerlemenin olacağını düşünüyoruz.

Mobil Uygulamayı indirmek için :

Google Play    : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.belbim.istanbulkart

IOS App Store : https://itunes.apple.com/tr/app/istanbulkart/id1352307391?l


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR