İşte doğru bildiğimiz 5 yanlış güzellik uygulaması!


Güzelliğiniz için pek çok farklı uygulamaya başvuruyorsunuz ancak uygulayacağınız yanlış güzellik hileleri size fayda yerine zarar getirebilir. Güzellik ürünlerinin doğru kullanımını öğrenmek onlardan en iyi şekilde faydalanmanızı sağlayacaktır. İşte yanlış kullandığınız 5 güzellik ürünü ve uygulaması!

Göz kreminizi göz kapağınıza sürmeyin!

Göz çevreniz yüzünüzün diğer bölgelerinden daha ince bir deriye sahiptir ve daha hassastır. Bu sebeple göz makyaj temizleyici, göz kremi, göz altı kapatıcısı gibi göz ve göz çevresi ürünleri ayrıca özel olarak üretilir. Bu ürünleri de kremleri yanaklarınıza yedirirken yaptığınız gibi ovuşturarak değil daha narin dokunuşlarla sürmelisiniz. Sert davranırsanız göz kapağınızı tahriş edebilirsiniz. Bu sebeple göz kreminizi da sadece göz altınız için kullanın. Göz kapağınıza süreceğiniz bir göz kremi kabarık ve pütürlü bir görünüme neden olabilir.

Saç yağlarını fön makinelerini kullanmadan önce sürmeyin!

Saçlarınızı yumuşatmak, kırıklarınızı onarmak ve saçınızın zarar görmesini engellemek için besleyici bakım yağları kullanabilirsiniz. Ancak duş sonrası sürdüğünüz saç yağının hemen ardından fön çekmek ya da saç düzleştirmek saçınızda daha kötü hasarlara yol açabilir. Saçınıza uygulayacağınız bir fön ya da düzleştirme işleminden önce ısı koruyucu kullanın.

Rimel fırçasını tüpe üst üste sokup çıkarmayın!

Rimel kullanırken fırçanızın boyayı daha iyi alması için tüpe üst üste sokup çıkarırsınız. Bunu yaptığınızda tüpün içerisinde girmemesi gereken havayı da tüpün içine sokmuş oluyorsunuz. Eğer rimelinizin aldıktan hemen sonra kurumaya başlamasından şikayetçiyseniz muhtemelen rimeliniz tüpe giren havadan ötürü kuruyordur.

Saçlarınızı sıcak suyla yıkamayın!

Saçlarınızı sıcak suyla yıkamanın muhtemelen onları koruduğunu düşünüyorsunuzdur. Ancak saçları sıcak suyla yıkamak kafa derinizdeki yağ bezlerini uyarıyor ve saçınız daha erken yağlanıyor. Saçınızın erken yağlanmasını önlemek için duşta ılık su tercih edin.

Beautyblender’ı kuru kullanmayın!

Beautyblender fondöteni yüzünüze yaymak için en iyi yöntemdir. Hem yüze eşit şekilde dağıtıp hem de yüzünüzdeki tonu eşitleyebilirsiniz. Ancak beautyblender kuru kullanıldığı zaman yüzünüzü tahriş eder ve çizgilere neden olur. Beautyblender’ın yaratıcısı süngeri ıslak ya da nemli kullanmanızı öneriyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR