Japonya’nın Başka Bir Gezegenden Olduğunu Kanıtlayan 13 Şey

Fotoğraf Galerisi.


Japonya’nın bambaşka bir gezegenden olduğunu kanıtlar nitelikteki fotoğrafları bir araya getirdik.

13. Yolcuların kârına grev.

Son zamanlarda Japonya'nın Okayama şehrinde otobüs şoförleri greve gitti. Dünyanın geri kalanında benzer bir durum, normal yolcular için pek çok rahatsızlığa yol açabilir, ama Japonya'da değil. Okayama'da, otobüsler hala yolculardan ücret almadan yollarına devam ediyorlar. Şirket para kaybediyor, ancak yolcular mutlu.

12. Çalışmayan yürüyen merdiveni koruyan görevli.

Sapporo kentindeki alışveriş merkezlerinden birindeki bir yürüyen merdiven bozuldu ve hemen çitle çevrildi. Yolcuları uyarmak ve durumu kontrol etmek için bütün gün orada özel bir görevli duruyor. Şaşırtıcı!

11. Organize tren kuyrukları.

Bu Tokyo'daki bir tren kuyruğu. İnsanlar, treni sakin bir şekilde bekliyorlar. Bu hatlarda neredeyse hiç kişisel alan olmasa da, en azından karmaşa da yok.

10. Kotatsu, sinema salonlarında bile.

Yakın zamanda Tokorozawa şehrinde son derece konforlu bir oturma alanına sahip yeni bir sinema salonu açıldı. Hem de alttan ısıtmalı! Bu arada, Kotatsu, Japonya'ya özgü geleneksel bir mobilyadır.

9. Kedi tokası.

Japonlar kedilerin büyük hayranları. Bu yüzden, kedilerden asla ayrılmak istemeyenler için bir aksesuar yarattılar.

8. Çift fiyatlandırmalı ürünler.

Bazı Japon dükkanları bir ürün için iki fiyat sergiliyor. Mesele GST veya satış vergisinin genellikle mallara otomatik olarak eklenmesi.

7. Japonya'da hayal edilen ve aslında olan.

Japonya'da yemek siparişi verirken, menüde görüntülenen yemeğin veya içeceğin aynısını alacağınızdan emin olabilirsiniz.

6. Tek kullanımlık şemsiyeler.

Tek kullanımlık şemsiyeler Japonya'da oldukça popülerdir. Çok ucuzlar, dolayısıyla kırılırlarsa endişelenmenize de gerek yok. Ve sert hava koşulları nedeniyle şemsiyeler Japonya'da sık sık kopar. Metro istasyonlarının yakınlarında kullanılmış plastik şemsiye yığınlarını kolayca görebilirsiniz.

5. Dostça rekabet.

Bir Japon termal tesisi (Beppu), son zamanlarda bir depremden etkilenen ve turist sayısı önemli ölçüde azalan rakipleri (Kusatsu) uğruna bir kampanya düzenledi. Beppu'nun reklam panosundaki slogan ; “Beppu'nun yerine, şimdi Kusatsu'ya gitmelisiniz” diyor. Beppu Resort'un resmi sitesindeki yorumlar Kusatsu'nun felaketi atlatmasından sonra rekabet etmeye devam edeceklerini de söylüyor.

4. Kendi kendine park eden terlikler.

Bir Japon oteli, konukların kullanmadığı zamanlarda kendilerini belirlenmiş bir yere park edebilecekleri terlikler sunmaya başladı. Her terlik 2 tekerlek, bir motor ve sensör ile donatılmış. Bu yenilik Nissan şirketi tarafından oluşturulmuş.

3. Restoranlardaki örnek yemekler.

Japon restoranları, menülerinde görüntülenen yiyeceklere benzeyen sahte yemek örneklerini sergiliyor. Yemekler restoranların pencerelerine konur ve geçen herkesin sadece  bakarak ağzı sulanır.

2. LEGO Sakura ağacı.

Japonya'daki LEGOLAND yeni bir rekor kırdı. Çiçek açan LEGO sakura inşa ettiler. Japonya'nın sembolünü inşa etmek için 800.000'den fazla küçük LEGO kullanıldı.

1. Ve tabi ki tabiat.

Bu harika ülkeye hiç gittiniz mi? Eğer gittiyseniz, Japonya'da hangi şeyler sizi etkiledi? Lütfen yorumlarda paylaşın.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı