Kablosuz Kulaklık Kanser Yapıyor!


Pek çok kişinin kullandığı kablosuz kulaklıklar kanser yapıyor. Son yıllarda akıllı telefonlarda artık kulaklık girişinin kaldırılmasıyla birlikte kullanıcılar kablosuz kulaklıklara yönelmişti. Yapılan son araştırmalar kablosuz kulaklıklar hakkında şaşırtıcı sonuçları ortaya çıkarttı. 

İlk olarak Apple’ın geçtiğimiz yıllarda tanıttığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleriyle birlikte 3.5 mm kulaklık girişi kaldırılmış Apple bu hamlesiyle birlikte kendi kablosuz kulaklıklarını tanıtmıştı. Apple’ın tanıttığı AirPods kulaklığıyla birlikte pek çok teknoloji şirketi kendi tamamen kablosuz kulaklıklarını ve kablosuz kulaklıklarını tanıtmıştı. 

250 bilim insanı tarafından yapılan araştırmanın sonucunda imzalanan ortak bir bildiriye göre kablosuz kulaklıklar kanser riski taşıyor. Akıllı telefonla bağlantı kurabilmek için Bluetooth teknolojisini kullanan kablosuz kulaklıklar bu iletişim işim elektromanyetik radyo dalgalarını kullanıyor. Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı, EMF dalgalarının insan vücudunda kanserojen etikeler gösterebileceğini belirtiyor. EMF dalgalarına yüksek oranda maruz kalan kullanıcılarda nörolojik sorunlar ve DNA hasarları dahi yaşanabiliyor. 

Uzmanlar bu nedenle kablosuz kulaklıkların sürekli olarak kullanılmamasının kullanıcılar için daha iyi olacağını belirtiyor. 

Kaynak eklenmiştir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR