Kadın Bedeni Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Gerçek

Muhtemelen kadın bedeni hakkında hiç duymadığınız gerçekleri sizin için derledik.


Kadınların bedenlerinin inanılmaz dayanıklılığını zaten biliyoruz. Selülitin “kötü bir yağ” değil de normal bir şey olduğunu biliyor muydunuz? Peki kadınların, erkeklere göre daha akılcı olmalarına ne dersiniz?

Muhtemelen kadın bedeni hakkında  hiç duymadığınız gerçekleri sizin için derledik.

1. Kadınların boyunları daha esnektir.

Kadınlara ve erkeklere seslendiğinizde, onların sizlere nasıl dönüp baktıklarına hiç dikkat ettiniz mi? Deneyin. Erkeğin bütün vücuduyla döndüğünü, kadının ise sadece başını çevirdiğini göreceksiniz. Bunun sebebi, kadın bedenlerinde daha elastik olan kas yapısında yatmaktadır.

Ama sevgili hanımlar, lütfen başınızı çevirirken dikkatli olun. Loyola Üniversitesi Tıp Merkezi'nden yapılan bir araştırmaya göre, kadınlarda boyun ağrısı erkeklere göre daha sık yaşanmaktadır.

2. Kadınlar uyurken sese daha duyarlıdırlar.

Bu gerçek, evrimsel bir sürecin sonucudur. Kadınlar uyurken seslere daha duyarlıdırlar, çünkü ağlayan bir bebek tarafından uyandırılırlar. Ancak iyi haber, bu kuralın sadece yüksek ses tonları için çalışıyor olmasıdır. Düşük bir kayıtta konuşmak bir kadının uyanmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Ve bir diğer haksız durum, kadınların uyku bozukluklarını da erkeklerden daha sık yaşamalarıdır.

3. Kadınların bir göğsü diğerinden büyüktür.

Fark neredeyse görünmez ya da oldukça dikkate değer olabilir, ancak her iki durumda da endişelenecek bir şey yoktur. Kimsenin göğüsleri simetrik değildir. Bunun için birçok neden var. Örneğin, meme dokusu hacmi veya cilt esnekliği.

4. Kadınlar erkeklerden daha akılcıdır.

Kadınların daha duygusal, erkeklerin ise daha akılcı olduğu konusundaki ortak görüşe rağmen, aslında gerçek olan tam tersidir. Bu arada, erkeklerin daha yüksek beyin hacimleri vardır, bu da duygularda geniş bir rol oynar.

5. Selülit kötü bir şey değildir.

Her şeyden önce “selülit” tıbbi bir terim değildir, obezitenin bir işareti de değildir, olgun bir kadında görülen normal bir şeydir. İstatistiklere göre, 40 kadından yalnızca 1'i gluteal femoral bölgesinde bu tür bir yağ birikimine sahip değildir.

Buna rağmen, “kötü” yağları ve vücudumuzun baş edemediği toksik maddelerin birikimini duymaya devam ediyoruz, ancak östrojen de dahil olmak üzere birçok hormonun üretiminde yağ dokusu gerçekten önemli bir rol oynar.

6. Kadınlar erkeklerden daha çabuk sarhoş olurlar.

Kadınların doku yapılarında erkeklerden daha az su vardır. Bu ne anlama mı geliyor? Kadınlar erkeklerden daha hızlı sarhoş olurlar, çünkü vücutları alkolü kan dolaşımına ulaşmadan önce daha yavaş sindirir.

Kadınlar erkeklerden daha az terler. Bu iyi olabilir ancak aynı zamanda sıcak altında daha dayanıksız olmaları sonucunu da doğurur. Düşük su seviyesi ve dolayısıyla daha küçük kan hacmi nedeniyle, kadınlar erkeklerden %12 daha düşük hemoglobin seviyelerine sahiptir.

7. Kadınlar diğer insanlarla daha güçlü bağlar oluştururlar.

Bunun nedeni, kadınların daha yüksek oksitosin düzeylerine sahip olmasıdır. Oksitosin, sözde aşk hormonudur. Bağlanmayı destekler ve stresi azaltır. Oksitosin aynı zamanda, anne-çocuk bağı gelişiminden ve hatta emzirmeden de sorumludur.

8. Kadınların bedenleri yirmili yaşlarında sürekli değişmeye devam eder.

Çılgın ve sağlıksız bir gençlik geçirdiyseniz, yaşam tarzınızı değiştirmek için henüz çok geç değil. Kadınların bedenleri hala gelişiyor ve yirmilerinde değişiyor. Bu yüzden, muz ve badem yemeye devam edin, kemiklerinizi güçlendirmeye gerçekten yardımcı olan çok miktarda kalsiyum içerirler. Kas geliştirme egzersizleri de size yardımcı olacaktır.

9. Kadınlar yaratıcılığa daha yatkındır.

Beynimiz bir ağdır. İçinde çok fazla tel ve bağlantı vardır. Çalışmalar, kadınların beyinlerindeki ağların erkeklerin beyinlerindeki ağlardan daha fazla bağlantılı olduğunu göstermiştir.

Bu, kadınların bağlantılar oluşturmada daha hızlı olduğunu, ancak aynı zamanda bir rutine daha kolay bağlandığı anlamına da gelmektedir.

10 .Avrupalı ​​kadınların erkeklere göre daha açık bir ten rengi vardır.

Yeni yapılan araştırmaya göre, Avrupa kökenli kadınların, erkeklere kıyasla doğal olarak sarışın olma olasılığı iki kat daha fazladır. Araştırma, sarışın genlerin dişilerde daha kalıcı olduğunu, erkeklerde ise ortadan kaybolduğunu öne sürmektedir.

Aynı zamanda, evrimsel nedenlerden ötürü de olduğu düşünülebilir ki, sarışın kadınların ilişkilerinde başarılı olma olasılığı daha yüksektir, erkeklerin ise koyu saçlı olmaları halinde kadınlarla başarılı olma olasılıkları daha yüksektir.Elbette, bunların hepsi sadece varsayımlar. Şimdilik bilim adamları bu olayı “ilgi çekici bir gizem” olarak adlandırıyorlar.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı