Kadınların Erkeklerde Dikkat Ettiği 9 Şey

Princeton psikologları Janine Willis ve Alexander Todorov'un yaptığı deneylere göre, bir insan hakkında görüşlerimizin oluşması yüzlerine sadece saniyenin 10 da 1'i kadar bir zamanda bakmamızla meydana geliyor.


Tabi kadınlar için genelde bu yeterli olmuyor; saç kesimini, vücut şeklini ve diğer birçok dikkat çekmeyen şeyi inceleyecek kadar zamanları oluyor. Sizin için kadınların göz taramasından kaçmayan 9 özelliği bir araya getirdik!

 1. 1 Giyim Tarzı


  Bir kadın ilk karşılaşmada erkeğin kıyafetlerini inceler. Erkek giyiminde 3 önemli kural vardır;

  • Düzenlilik: Eski bir kazak, kahve lekeli bir gömlek, ya da hiç yıkanmamış kot pantolonlar bir kadınla konuşma başlatmanıza bile izin vermeyecektir.
  • Uyum: Kumsalda smokin giyen bir adam, tiyatroya şortla giden bir adam kadar tuhaf olacaktır. Dahası, ikinci durumdaki adamın görgüden anlamadığı da apaçık ortadadır.
  • Tarz Anlayışı: Kadınlar ufak stil hatalarını görmezden gelebilir hatta eğer erkek izin verirse yardım etmeye hazırdırlar. Ancak, bir adam spor kıyafetin altına klasik ayakkabılar giyecek kadar çılgınsa, hiç şansı yoktur.

  Bilimsel bir araştırmaya göre giydiğimiz kıyafetler performansımızı, düşünme tarzımızı, hormon seviyemizi ve kalp atışımızı etkiliyor.

 2. 2 Saç Stili


  Kısa ve uzun, düz ve dalgalı, açık, koyu hatta gri – her kadın farklı özellikleri hoş bulabilir. Önemli olan saçınızı temiz ve düzenli tutmaktır. Düzenden kastımız, erkeklerin çoğu zaman unuttuğu taranmış saçlar.

  Vin Diesel ve ya Dwayne “The Rock” Johnson gibi erkek saçları konusunda son derece radikal ancak kaslı yapıları var ve kadınlar arasında baya popülerler.

 3. 3 Yürüyüş ve Duruş


  Enerjik, hırslı ve kendine güvenen bir yürüyüş kadınlara çekici gelir çünkü bu adamın başarılı, lider ruhlu ve sorunlarla baş edebildiğini gösterir.

  Yürürken başını yerden kaldırmayan, dik durmayan bir adam bilinçaltında problemli olarak algılanır. Hayatında kötü bir dönemden geçiyor gibi gözükür ve kadına mutlu bir ilişki sağlayamaz mesajı verir.

 4. 4 Vücut


  Çoğu kadın üçgen vücut şeklinden hoşlanır: geniş omuzlar, ince bel ve sıkı kalçalar. Bu tarz bir erkek kadında, onu ve gelecekteki çocuklarını koruyabilecek güçlü, sağlıklı ve dayanıklı erkek algısını uyandırır.

  Bu söylem başka bir teoriye de ışık tutuyor. Erkekler evlendikten sonra kilo alır, çünkü kadınlar onları daha iyi besleyerek kilo almalarına neden olur böylece diğer kadınlara çekici gelmezler. Ancak, bir araştırmaya göre mutlu bir evlilik çiftlerin ikisinin de kilo almasına neden oluyor.

 5. 5 Ayakkabılar


  Erkekler ayakkabıların gücünü hafife almamalı. Kadınlar vücuda ve kıyafetlere bakmak için ayırdıkları zamanı ayakkabılar içinde ayırır. Yırtık, kirli ve tozlu ayakkabılar sahiplerinin görünüşüne dikkat etmeyen düzensiz biri olduğu izlemini verir.

  Bazı erkekler çorap giymekten hoşlanmaz. Pantolonun altında çıplak bacağın gözükmesi oldukça tuhaf karşılanabilir. Sonuç olarak ayakkabılarınız sizin hakkınızda çok şey anlatabilir.

 6. 6 Yüz İfadesi


  Kadınların erkeklerin yüzünde çekici bulduğu özellikleri konuşmak epey zaman alabilir. Güzellik bütün kadınlar için farklıdır. Ancak çoğu kadın yüz ifadesini dikkate alır.

  Böyle zamanlarda kadınlar yüz ifadesi okumakta uzman kesiliverirler. Örneğin, ince dudakların erkeğin sert olduğunu ve kısık gözler de samimi olmadığını gösterir. Göz etrafındaki çizgiler erkeğin eğlenceli olduğunu ve partilere hayat katabileceğini gösterir.

  Kadınlar düşünceli erkekleri sever çünkü onlar daha erkeksi ve kararlı gözükür. Ancak, bir araştırmaya göre, kadınlar uzun vadede gülümseyen ve espri anlayışı olan erkeklerle birlikte olmayı tercih ediyor.

 7. 7 Aksesuarlar


  Aksesuar seçimleri erkekler hakkında bilgi verebilir. Eğer çok fazla takı kullanıyorlarsa, göz önünde olmayı ve insanlar üstünde etki sahibi olmayı seviyorlar demektir. Eğer uygun aksesuarları takıyorsa ve siz de partilerden hoşlanıyorsanız, kesinlikle sizin için doğru erkek bu bey.

  Tabi ki aksesuar takmayan erkekler sıkıcıdır demiyoruz. Bu onun daha ölçülü olduğunu ve fazla dikkat çekmek istemediğini gösterir.

 8. 8 Eller


  Çok hızlı bir bakışla da olsa, kadınlar erkeklerin ellerine de çok dikkat ederler. Güzel şekilli tırnakları ve uzun parmakları olan temiz elleri çekici bulurlar.

  Yenmiş tırnaklar o kişinin gergin ve özgüvensiz olduğuna işaret eder. Aynı zamanda eller, birinin çok çalışıp çalışmadığını da gösterir. Ve en önemlisi bir erkeğin evli mi bekâr mı olduğunu elinden anlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yüzük olup olmadığına bakmak. Eğer yüzük takıyorsa, konu kapanmıştır!

 9. 9 Kalça


  Araştırmacılara göre çoğu kadın buluştuklarında erkeğin kalçasına bakıyor.

  Sıkı kalçalar erkeğin aktif bir yaşamı olduğunu ve testosteron seviyesinin de tam olması gerektiği seviyede olduğunu gösterir. Ayrıca çok da güzel gözükürler. Yani sadece erkekler bir güzel bir kadının arkasından bakmaz, sadece kadınlar bunu biraz daha kurnazca yaparlar.  


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı