Kahveyi İçmek Dışında Kullanabileceğiniz 10 Yöntem

Fotoğraf Galerisi.


Dünyadaki milyonlarca insan, kahveyi diğer içeceklere tercih ediyor. Bazılarımız kahve içmeden güne başlayamıyor. Bazılarımız gece ayakta kalmak için kahve içme gereği duyuyor. Gerçekten de, espresso, sütlü, sütsüz, sıcak, buzlu gibi arasından seçim yapabileceğiniz pek çok seçenek var… Ama daha da etkileyici olan şey, bu popüler içecekle onu içmek dışında yapabileceklerinizde…

10.Ellerinizdeki kokuyu ortadan kaldırmak.

Taze kahvenin büyülü kokusuna kim karşı koyabilir? Bir kahve dükkanının önünden geçip taze demlenmiş kahvenin kokusunu aldığınız her seferinde içer girmek istemiyor musunuz? Öyleyse neden kahveyi ellerinize sürmeyi denemiyorsunuz? Sarımsak veya soğan kokusunu elinizden çıkarmak için kahve telvesi kullanın - iyice ovun ve su ile durulayın. Bitti! Artık elleriniz kahve kokuyor.

9.Yüz maskesi.

Harika kokusu ve nefis tadı dışında kahvenin cildiniz için de birtakım faydaları vardır. Kahve telvesi, ölü deri hücrelerini ortadan kaldırır ve antioksidanlı içeriğinden dolayı kırışıklık önleyici bir etki sağlar. Bu, kahve telvesini cildiniz için en iyi ürünlerden biri yapar. Kahveyi yüzünüze direkt olarak sürebilir veya farklı yüz maskelerini de deneyebilirsiniz.

8.Buzdolabınızda güzel bir koku.

Hepimizin en azından bir kere başına gelmiştir. Buzdolabını açarız ve içinden dayanılmaz bir koku gelir. Belki bir şeyler bozulmuştur. Peki, bu sorunu nasıl çözersiniz? Kahve, buzdolabınızdaki hoş olmayan kokularla, ellerinizdeki kötü kokuları giderdiği gibi etkili bir şekilde savaşır.Buzdolabınıza bir bardak artık kahve koyun. Kahve güçlü kokuları emer ve probleminiz çözülür.

7.Selülit önleyici krem.

Reçetesiz satılan selülit önleyici kremlerin çoğunun ortak bir bileşeni vardır. Evet, kafein! Sorun şu ki, hepsi çok pahalı, bu yüzden evde kahve artığı varsa, neden bunu iyi bir şekilde değerlendirmiyorsunuz? Artık kahve ile biraz hindistancevizi yağı karıştırarak kendi selülit karşıtı tedavinizi yapabilirsiniz. Bölgeye uygulayın ve birkaç dakika dairesel hareketlerle masaj yapın. Ardından su ile durulayın. Sorununuzu çözmek için çok daha ucuz bir yol ve ek olarak, kahvenizi geri dönüştürmüş oluyorsunuz.

6.Pireleri kovar.

Evcil hayvanınızın da kahve telvesinden faydalanabileceğini söylesek? Bu nasıl mümkün olabilir? Güçlü kokusu nedeniyle, pireleri uzaklaştırmak ve bu hoş olmayan kan parazitlerini evcil hayvanınızdan uzak tutmak için kahve kullanılabilir. Evcil hayvanınıza banyo yaptırdıktan sonra, ona demlenmiş kahve sürün. Bunun yanında, artık kahve gibi kokan bir evcil hayvanınız olacak! Aman, tadına bakmaya çalışmayın da..

5. Saç bakımı.

Kahve, birçok güzelliğe sahiptir. Bunu cildinizde deneyebilirsiniz ve saçlarda da harika çalışır. Saçınızı sadece parlaklaştırmakla kalmaz, aynı zamanda saç dökülmesini engeller. Saçlarınızı yumuşatır ve besler.

4.Cildi ölü hücrelerden arındırmak.

Kahve, ölü cilt hücrelerini temizlemeye yardımcı olan harika bir doğal üründür. Öğütülmüş kahveyi bir miktar zeytinyağıyla karıştırarak, pul pul dökülmesini istediğiniz bölgelerin üzerine sürebilirsiniz. Yaklaşık 15 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.

3.Oda spreyi.

Yeni hava tazeleyicinizin kokusuna dayanamıyorsanız veya evinizi kimyasallarla doldurmak istemiyorsanız, doğal hava spreyi olarak kahve kullanmak sizin için en iyi seçenek olacaktır. Buzdolabınızda oluyorsa, başka herhangi bir yerde neden olmasın?

2.Mobilya cilası.

Kahve, ayrıca ahşap mobilyalarınızı parlak ve temiz hale getirmek için de çok kullanışlıdır. Bunu nasıl yaparsınız? Kahve telvesini çöpe atmak yerine biraz soğutun ve bir bez kullanarak en sevdiğiniz ahşap mobilyaların yüzeyini ovun. Bu sadece mobilyalarınızı parlaklaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda evinize kahvenin o ferahlatıcı kokusunu da getirecektir.

1.Pişirmek.

Kahveyi içmeyi seviyorsanız, onu yemeyi de seveceksiniz.

Kesinlikle bazı tarifleri kahve ile denediniz, ancak yine de yapmadıysanız, işte size birkaç fikir :

Kekleri ve diğer tatlıları süslemek için hazır kahve kullanın.

Dolgu için hazır kahve kullanın.

Kek ve kurabiye için demlenmiş kahve kullanın.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı