Kalbi Karnında Atan Kızın Sıra Dışı Hikayesi


Dünyada pek çok insan çeşitli fiziksel rahatsızlıklarla dünyaya gelebiliyor. Uzuv kayıpları, organların eksik olması en sık görülenler arasında. Ancak kimileri de var ki organları tastamam olmasına karşın yanlış yerde yanlış organın olması yüzünden büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Avustralyalı 6 yaşındaki bir kız da bunlardan biri…

Avustralya’da altı sene önce dünyaya gelen Virsaviya Borun adlı küçük kızın herhangi bir organı eksik değil. Tastamam bir vücuda sahip, sağlığı da yerinde. Ancak vücudundaki bir handikap onu hepimizden farklı yapıyor. Borun’un kalbi göğüs kafesinin içinde değil, karnında, midesinin tam üstünde yer alıyor!

Borun’un yüzüstü yere düşmesi ya da karnına bir darbe alması halinde yaşamsal tehlikesi bulunuyor.

Ancak Borun ailesinin de desteğiyle asla evde korku içerisinde saklanmıyor. Oynuyor, dans ediyor ve yaşıtları ne yapıyorsa hiçbirinden geride kalmıyor. Annesi Dari Borun bir fitness koçu ve oldukça pozitif bir bakış açısına sahip. Kızının mutlu olması için elinden geleni yapıyor.

Borun’u ameliyat etmeleri için defalarca farklı doktorlara götüren annesi, her doktordan “Maalesef” cevabını almış.

Doktorların hiçbiri bu kadar riskli bir operasyona yanaşmak istememiş. Borun’un mevcut halinin stabil kalması her doktorun ortak kararı olarak ortaya çıkmış. Ancak yine de küçük kızın düzenli olarak tedavi olması ve kontrol edilmesi gerekiyor.

Annesi de bunun için bir bağış kanalı açmış.

Kızına yapılacak destekleri arttırmak için bir de Instagram hesabı açan Dari, burada paylaştığı fotoğraflarla ilgi çekmeye çalışıyor. Instagram’da sadece egosunu tatmin etmek için paylaşılan fotoğrafların yanında Dari’nin verdiği mücadele, sosyal medyada örnek bir proje olarak duruyor. Dari’nin spor salonunda çektiği pozları büyük destek görüyor.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR