Kamu Personeli Seçme Sınavı – ÖSYM “Kpss Branş Sıralaması”


Kpss branş sıralamasına nasıl bakılır? Kpss önlisans ortaöğretim 2018 branş sıralamaları kontenjanlarını sizin için hazırladık. Aşağıda yer alan detaylara göz atarak, güncel KPSS branş sıralaması hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

KPSS Ortaöğretim sonuçları da, Önlisans sonuçları da bu ay içinde belli oldu. Memur adayları branş bazında sıralamaları merakla beklerken ÖSYM bugün beklenen duyuruyu yaptı. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebilecekler.

Her iki yılda bir düzenenlen KPSS Ortaöğretim ve Önlisans sınavı geçen ay gerçekleşti, sınav sonuçları belli oldu. 2018-KPSS Ortaöğretim, Önlisans katılan adaylar günlerdir sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları bekliyordu. ÖSYM heyecanlı bekleyişe son verdi ve branş bazında sıralamaları adaylarla paylaştı. Aşağıdaki linke tıklayarak sıralamayı inceleyebilirsiniz.

ÖSYM’DEN YAPILAN DUYURU

“2018 Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-KPSS Ortaöğretim,Ön Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 30.11.2018 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

Adaylara saygıyla duyurulur.”

 

2018 KPSS- Ortaöğretim, Ön Lisans: Branş Bazında Sıralamalar

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR