Kamuya Memur Ve Personel Alımı Yapan Kurumlar


Son günlerde kamu kurumlarının yayımladıkları ilanlara göre, kamu alanına toplam 4 bin 900 memur alımı yapılacak. Alım şartları kuruma ve pozisyona göre değişiklik göstermektedir.

En büyük şart adayların 2016-2017 yıllarında KPSS sınavına girmiş olması ve en az 60 puan almış olmasıdır. Bazı kurumlar ise KPSS 70 ve üzeri puanları değerlendiriyorlar.

PERSONEL ALIMI YAPACAK KURUMLAR

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 

 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesine farklı pozisyonlarda ve farklı bölgelerde 5 adet kamu personeli alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Başvuracak adayların KPSS’den en az 60 puan almaları şarttır.

Et ve Süt Kurumu

Et ve Süt Kurumu toplamda 11 personel alımı yapacağını açıkladı. Verilen bilgiye göre, 2 Soğutma Sistemi Operatörü, 6 Kasap ,1 kaynak Teknisyeni, 1 Şoför-Yük ve 1 Elektrik Teknisyeni alımı yapılacak.

BOTAŞ

BOTAŞ toplamda personel olarak 13 kişi alacağını açıkladı. Buna göre 3 Engelli Personel pozisyonunda Büro Görevlisi ve 10 Eski hükümlü Teknisyen alacak. Başvuracak adayların en az lise mezunu olması gerekiyor. Adaylar başvuru yapabilmek şartlara uygun olmalı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine toplamda 240 adet memur ve personel alımı gerçekleştirecek. Farklı pozisyonlarda adayların başvurmaları bekleniyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı, 176 kişi lise mezunu, 64 kişi ise önlisans mezununu işe alacak. Başvurular 30 Nisan 2018 ‘de sona ermektedir. Başvuru şartı KPSS’den en az 60 puan almış olmaktır.

Ayrıca Sahil Güvenlik Komutanlığı, 160 kişi astsubay alımı da yapacak.  35 Makine, 90 Güverte, 10 Uçak Bakım,5 idari, 10 İkmal ve 5 Bilgi Teknolojileri pozisyonlarında alım yapacak. Astsubay başvuruları ise 23 Nisan 2018 tarihinde son bulacak.

Jandarma Genel Komutanlığı

Jandarma Genel Komutanlığı toplamda 3 bin 400 kişilik bay ve bayan astsubay alacağını belirtti. KPSS’den en az 60 puan almak genel şart. Diğer şartlar ise pozisyonlara göre değişiklik gösteriyor.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara ve İstanbul illerinde toplamda 3 personel alımı yapacağını belirtti. Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2018!

Sahil Güvenlik Komutanlığı

Devlet Personel Başkanlığı, yayınladığı ilana göre lise mezunu ve KPSS’ye girmiş olan ilgili bölümlerden mezun olan Mekaniker-Deniz Motorları pozisyonunda 1 personel alımı yapacağını açıkladı.

Cumhuriyet Üniversitesi

Cumhuriyet Üniversitesi en az lise mezunu 103 sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlardan 100’ü Hemşire, 3’ü Ebe olacak kuruma başvuru için son tarih 7 Mayıs 2018!

Mersin Üniversitesi

Mersin Üniversitesi en az lise mezunu 195 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Açık pozisyonlardan yapılacak alımlardan 153’ü Hemşire, 39’u Sağlık Teknikeri, 2’si ise Sağlık Personeli olarak belirlenmiştir.

Sayıştay Başkanlığı

Sayıştay Başkanlığı, İç Denetçi Yardımcısı kadrosuna toplam 45 memur alımı gerçekleştirecek. Başvuru için 24 Nisan 2018 tarihi son gün! Adayların KPSS sınavından en az 70 puan almaları gerekmekte.

İnönü Üniversitesi 

İnönü Üniversitesi 154 sözleşmeli personel alacağını açıkladı. Başvuru yapacak adaylar arasından 130 Hemşire, 20 Sağlık Teknikeri, 2 Fizyoterapist, 1 psikolog ve 1 Biyolog alınacak. Başvurular 2 Mayıs 2018 tarihinde sona erecek.

Uludağ Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi toplamda 191 sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvuracak adaylar arasından 149 Hemşire, 37 Sağlık Teknikeri, 2 psikolog, 2 Fizyoterapist, 1 Diğer Sağlık Personeli alımı gerçekleştirecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar 26 Nisan 2018 tarihine kadar başvuru yapabilir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi

Necmettin Erbakan Üniversitesi en az lise mezunu olmak üzere, önlisans ve lisans mezunu olarak 210 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak.

Bozok Üniversitesi

Bozok Üniversitesi bünyesinde farklı branşlarda olmak üzere 102 sözleşmeli personel alacağını açıkladı. Adayların 30 Nisan 2018 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor.Açık olan pozisyonlar üzerinden 64 Hemşire, 6 Ebe, 2 Eczacı, 6 Diğer Sağlık Personeli, 3 Laborant, 19 Sağlık Teknikeri alımları yapılacak.

Adnan Menderes Üniversitesi

Adnan Menderes Üniversitesi  70 sözleşmeli hemşire alımı yapacak. Adayların en az lise mezunu olması ve KPSS’den en az 70 puan almış olması gerekmektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi yayımladığı ilanda, 10 adet bilişim personel alımı yapacağını açıkladı.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR