Kan Grubunuz Nasıl Bir Kişiliğiniz Olduğunu Söylüyor!

Fotoğraf Galerisi.


A Tipi (+, -)

Dünya nüfusu içinde daha sık görülen tiplerden biri olan A tipi kan gruplu kişilerin hassas kişilikli ve sosyal yönden aktif kişiler olduğu bilinmektedir. Bu insanlar zeki yönleriyle tanınır ve oldukça mükemmelliyetçidirler. Başkalarının kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak için son derece hassastırlar, bu da genellikle onların gerçek hislerini insanlardan saklamalarına neden olur. Bu durum çevrelerindeki insanlara, çekingen ve utangaç oldukları izlenimini vermektedir. Bu tip kan grubunda olan kişilerin başarılı oldukları bilinir ve hayatlarındaki başarıları kovalamak için her şeyi yaparlar. Bu nedenle, bu tür insanlar tüm gece boyunca, içlerine attıkları stresleri nedeniyle uyku sorunları yaşamaktadırlar.

B Tipi (+, -)

B tipi kanı olan kişilerin iyi dengelenmiş bir hayatları oldukları bilinmektedir. Bu insanların dünyanın en pratik insanı olduğu düşünülmektedir. Liderlik nitelikleriyle tanınırlar ve işlerinde büyük bir hırs sergilerler. Aynı zamanda, bu tip insanların diğer insanlara karşı düşünceli ve duyarlı oldukları bilinir. Bu kişilerle işbirliği yapmak bazen zor görünebilir çünkü bireysel olma eğilimi ve kişisel hedeflerini ve hırslarını takip etme eğilimindedirler. B tipi kanı olan kişilerin, çoğunlukla hedeflerine ulaşmaya odaklandığı bilinmektedir. Tip B, soğuk insanlar olarak karşımıza çıkabilir çünkü, duyguları değil beyinleri ile daha fazla düşünmeye eğilimlidirler.

AB (+, -)

En az yaygın kan grubu olmasına rağmen, herkes çoğunlukla bu kan grubunun huylarını besler. Bunun nedeni, AB kan grubundaki kişilerin hem A hem de B kan grubunun özelliklerini göstermesidir. Bu insanlar büyüleyici kişilikleriyle tanınır ve kimi zaman diğer insanlar tarafından söndürülürler, bu da her zaman kıskanılan karakter olduklarını kanıtlamaktadır. AB kan grubu olan kişilerin çok çalışkan ve maneviyat dolu oldukları bilinmektedir. Hayatlarında sıkıcı bir gün yaşamadıkları için her zaman bir şeyleri dört gözle beklemektedirler. AB’ler bir partinin aranan yüzü olarak karşımıza çıkmaktadır çünkü, bir işi çekip çevirme özellikleri vardır ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmektedirler dolayısıyla çok dikkatli davranırlar. Kendi istekleriyle ve karşılık beklemeksizin başkalarına iyilikler sunmaktan hoşlanırlar. Ve tıpkı A kan grubu olan insanlar gibi sosyal ve hassasiyet dolu bir kişiliğe sahiptirler.

O (+, -)

Dünya nüfusunun çoğunluğunu oluşturan bir kan türü olarak karşımıza çıkmaktadır. O kan grubu olan kişiler bağımsız özellikleriyle bilinirler. Dünya nüfusunun % 35’inden fazlasını oluşturan tür O tipi kan türüdür.

İkiye ayrılır; liderler ve yalnızlar. Bu tür lider insanlar kendi kendine yeterlidirler ve diğer insanların tavsiyelerini takdir etseler bile, risk alma pahasına, kendi almış oldukları kararlarla ön plandadırlar. Tip O kanlı insanlar sezgileri için yaşarlar. Bir başka özellik olarak ise, çok kolay vazgeçme eğiliminde oldukları için yalnız kalma olasılıkları yüksektir. Bu tip kişiler, takım görevlerinde iyi performans göstermek zorunda olduklarını düşünürler. Bu insanlar güçlü kişilikleriyle tanınır, bu da genellikle her olayda onların ilgi odağı olmasına neden olmaktadır. Ancak, cesur doğası genellikle diğer insanlardan izole edilmelerine neden olabilir. Bu kişiler, işlerinde ve görevlerinde istedikleri statüye gelebilmek adına, stres altında iyi performans göstermektedir.

İşte bu kan gruplarının birbirleriyle nasıl geçindikleri sizler için aşağıdaki şekilde kısaca anlatılmaktadır :

A türü kan tipine sahip kişilerin, diğer A’lar ve AB’ler ile çok iyi geçindiği gözlenmektedir.

Aynı şekilde, B türü kan tipine sahip kişilerin, diğer B’ler ve AB’ler ile çoğunlukla iyi geçinme eğilimi gözlenmektedir.

AB türü kan tipine sahip kişilerin, her tip kana sahip kişiler ile kolay anlaşabilme özellikleri ön plandadır.

O türü kan tipine sahip kişilerin, diğer O’lar ve AB’ler ile birlikte olma olasılığı daha yüksektir.
Bir kan grubunun, ikili ilişkilerde ve hatta iş ortamınızda etkili olabileceğini daha önce düşünmüş müydünüz?Sizler için hazırladığımız ve bizce hayatımızı etkileyen bu bilgiler, sizler için de yararlı oldu mu?  Bizlere yorum bırakarak bu soruları yanıtlayabilirsiniz…Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı