Karındeşen Jack’in Gerçek Kimliği Belirlendi!


Yüz yıldan fazla süredir anlatılan ve gerçek olup olmadığı bilinmeyen Karındeşen Jack’in gerçek kimliği belirlendi. Karındeşen Jack kimdir?

Hakkında geçmişten günümüzde pek çok hikayeler anlatılan seri katil Karındeşen Jack’in kim olduğu bilinmiyordu. Pek çok kurgusal hikayeye de konu olan ve hakkında pek çok bilgi ortaya atılan Karındeşen Jack’in kim olduğu konusunda da pek çok iddia ortaya atılmıştı. 

Journal of Forensic Sciences dergisine bulunan bir makaleye göre bilim insanları Karındeşen Jack’in kurbanlarından olan Catherine Eddous’tan alınan örnekler aldı ve DNA analizini gerçekleştirdi. Analize göre katilin DNA’sı Polonya uyruklu Aaron Kaminski’nin DNA’sı ile uyuşuyor. 

Yapılan incelemede kullanılan örnekler, Karındeşen Jack’in 4. Kurbanı olan Catherine Eddowes’in şalındaki sperm örneklerinden elde edildi. Karındeşen Jack’in en az beş cinayet işlediği ve seks işçisi olduğuna inanılan kurbanların boğazlarını kesip karınlarını parçaladığı biliniyordu. Kominski dönemin soruşturmalarında da bir görgü tanığının ifadesi uyarınca şüpheli olarak öne çıkmış ancak yeterli deliller elde edilemediği için delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştı. Kominski 1919 yılında kangren nedeniyle ölmüştü. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR