Kariyer Hayatınızda Başarılı Olmanıza Engel Olan 8 Şey

Bazen etrafınızdaki her şeyin anlamı kaybolur ve sıkışıp kalmış hissedebilirsiniz. Bazı insanlar, bu durumda başkalarını suçlamaya eğilimlidir, kendilerini çevrelerinden uzaklaştırırlar, bazıları ise engelleri aşar ve ilerlemeye devam ederler.


Bazen etrafınızdaki her şeyin anlamı kaybolur ve sıkışıp kalmış hissedebilirsiniz. Bazı insanlar, bu durumda başkalarını suçlamaya eğilimlidir, kendilerini çevrelerinden uzaklaştırırlar, bazıları ise engelleri aşar ve ilerlemeye devam ederler.

8. Hayallere kapılıp gitmek

Hepimiz hayal kurmayı severiz. Ancak, bazılarımız aşırıya kaçma eğilimindedir ve dolayısıyla gerçeğe uzak olan yanılsamalarda kalırlar. Bu durum, kişiyi, hayal dünyasında yaşayan, bir mucize bekleyen ve hedeflerine ulaşmak için herhangi bir çaba harcamayan birine dönüştürür. Ve bir şey yapmıyorsanız ve bir yerde kalıyorsanız, milyon dolarlık bir bavul bulma olasılığınız da oldukça düşüktür. Durumunuzu iyileştirmek için, alıştığınız hayatı geride bırakın ve daha önce hiç yapmadığınız şeyler denemeye çalışın.

7. Sabit bir hedefe odaklanamamak

Mesele şu ki, hayatımızın bir çok sosyal medya aracıyla dolu olması ve onları yoksaymak oldukça zor. Ve bu teknolojiler ve bağımlılığımız yüzünden, bazen tek bir hedefe odaklanmamız imkansız hale geliyor. Sonuç olarak, çok fazla bitmemiş işimiz kalıyor. Daha üretken olabilmek için, zamanınızı verimli kullanmaya çalışın.

6. Başladığınız işi bitirmemek

Aynı anda birçok işi yapmaya başlayıp, bunlardan herhangi birini bitirmediğiniz oldu mu? En azından bir çoğumuzun başına geldiğinden eminiz. Spor, diyet ve büyük bir coşkuyla başladığınız ve bir hafta veya bir ay sonra bıraktığınız projeler... Bu durumun nedeni : azim eksikliği ve istenilen sonuçlara ulaşamama. Japonya'da, bu sendromu tanımlayan özel bir kelime var: '' 3 günlük keşiş '' Buradaki 3 sayısı, bir işten sıkılmaya başladığınız ortalama gün sayısını simgeler. Böyle bir “keşiş” olmamak için, kendinizi yavaş yavaş işin içine sokun ve aşırılıktan kaçının.

5. Yaptıklarınızdan sorumlu olmaktan kaçınmak

Hayatta meydana gelen her olay bizim suçumuz değildir, ancak hepsi bizim sorumluluğumuzdur. Diğer insanları suçlamak durumu değiştirmeyecek, ancak bir durum için tüm sorumluluğu üstlenerek daha iyi bir gelecek inşa edebilirsiniz. Hatalarınızı kabul etme ve bunları düzeltme yeteneği, başarıya giden yolda ilk ve en önemli aşamadır. Sadece sorumluluğu üstlenin ve fikirlerinizi ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürün.

4. Sevdiğiniz kişilerden yeterli desteği alamamak

Bir kişinin başarısının temel direklerinden biri, sevdiklerinin desteğidir. Ancak bazen destek yerine, seçmiş olduğunuz yolda sorunsuz bir şekilde devam etmenizi zorlaştıran olumsuzluklar ve yanlış anlaşılmalarla da karşı karşıya kalırsınız. Bu durumda, öfkelenmeye veya tartışmalar başlatmaya meyil vermemeniz önemlidir. En iyi seçenek, sevdiklerinize, onları ne kadar sevdiğinizi, aynı zamanda yaptığınız şeylerin sizin için ne kadar önemli olduğunu, hangi sonuca ulaşmak istediğinizi ve desteklerinin ne kadar önemli olduğunu açıklamaktır.

3. Kendiniz hakkında çok fazla kafa yormak

Kendiniz hakkında çok fazla kafa yormak, problemlerinizi daha derinlere götürmenize yol açar. Sonuç olarak, problemler zihninizde kökleşmeye başlar ve sonunda depresyona yol açabilir. Bu, kesinlikle sizi başarıya yaklaştırmayacak, aksine, sizi başarıdan uzaklaştıracaktır.

2. Suçlayacak birilerini aramak

Dünyada 2 tip insan vardır : Başarısızlıklarından dolayı sürekli etrafındakileri suçlayanlar ve hatalarından ders çıkartıp, kendi çöküşlerinden kendilerini suçlayanlar. Diğerlerini suçlamaktan hoşlananlar, suçu, hükümete, yaşadıkları ülkeye ya da ebeveynlerine atarlar. İkinci tip insanlar, başarılı olmayı başaranlar, başarının, sadece çabalarına, istikrara ve hedeflerine bağlı olduğunu ve başkalarını suçlamanın hiçbir anlamı olmadığını bilir. Şaşırtıcı şekilde başarısızlıklar, daha da başarılı olmaları için onları teşvik edebilir. Kimsenin başarısızlığınızdan suçlu olmadığını ve geleceğinizi mutlu ve başarılı kılmak için sizin dışınızda hiç kimsenin olmadığını unutmayın.

1. Geçmişe takılıp kalmak

Herkes başarısızlıklar yaşamıştır. Bazen elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor olabilirsin, ama sonucu istediğiniz gibi olmayabilir. Bu durumda 2 seçeneğimiz var : depresyona girmek ve kendimiz için üzülmek ya da durumu analiz etmek, nerede yanlış yaptığınızı anlamak ve bir kez daha denemek!Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı