Kariyerinizde Yapmamanız Gereken 4 Hareket


 

Kariyer adımlarınızı daha da sağlam yapacak ve beden dilinizin vermiş olduğu mesajların iş hayatınızdaki başarısına gölge düşürmemesi için yapmamanız gereken bazı beden hareketlerini sizler için bir araya getirdik.

İş hayatınızda başınızı öne eğerek kounşmanız bir bakıma özgüven eksikliğini ifade etmektedir. Evet, utangaç bir insan ya da gergin bir insan olabilirsiniz ama iş hayatınızda bu harekete dikkat etmeniz gerekiyor. İş hayatınızda insanlarla baş ve omuzlar dik bir biçimde konuşmanız kendinize olan güveninizi gösterir ve çoğunlukla bu iletişimde pozitif dönüşler alırsınız.

Ne kadar da neşeli bir insan olsanız iş hayatına bu neşeyi olduğu gibi yansıtmak pek iyi bir fikir değil. İş hayatınızda insanlara karşı sürekli bu neşeli tavrıyla esprili yaklaşıp samimi olursanız, ciddiyetinizin olmadığı düşünülebilir ve bu negatif bir dönüş olarak size yansıyabilir. Anlayacağınız o dengeyi iş hayatında kurmak gerekiyor. Bu oldukça önemli, dikkat etmenizde fayda var.

El sıkışacağınız zaman zayıf bir el sıkması yerine daha güçlü, kendinizden daha emin bu hareketi yapabilirsiniz. Bu karşınızdaki kişiye güzel bir izlenim bırakacaktır. Bu konuda yapabileceğiniz en güzel şey karşınızdaki kişi elinizi nasıl sıkıyorsa siz de o aranda taklit ederek aynı şekilde elini sıkmalısınız.

Bizlere hep iletişimde karşımızdaki insanın gözlerinin içine bakarak konuşlması gerektiği öğretildi ancak bu pek de öyle değil ve eskide kalmış bir şey. Aslında bakmanız gereken yer karşınızdaki insanın gözleri değil, yüzüdür.

 



Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı