Kedilerin Sevgi Gösterisi Olan 5 Davranışı!


Hayvanlar aleminin en sevilen canlılarından olan kediler, pek çok insan için iyi bir ev arkadaşından öte iyi bir dost. Kafalarına estiği gibi özgürce davranan bu canlılar sahipleri için evlerinin neşesi. Yaptığı hareketlerle bazen sahiplerini şaşırtan bazense güldüren kedilerin size bağlılığını gösteren 5 davranışı listeledik.

1- Yüzünüzü Patileyebilir

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada bir kedinin sahibine bağlılığını gösterme biçimlerinden en belirgini yüz patileme olabilir. Sabah saatlerinde kedinizi yatağınıza zıplayarak geliyor ve yüzünüzü yalıyorsa bu onun size karşı sevgi gösterisi. Kedi sahibi olan pek çok kişi, kedilerinin kendilerine her gün aynı saatte bu hareketi yaptığını ve bunun bir beslenme içgüdüsü olduğunu söylüyor. Uzmanlar ise bunun beslenmeden dolayı değil kedilerin sevgi gösterme şekli olduğunu belirtiyor. 

2- Bazı Zamanlar Tuvaletini Kuma Yapmaz

Kedi sahipleri kedilerinin bazı zamanlarda kum kabının dışında tuvalet yaptıklarını ve bunun bir soruna işret ettiğini düşünürler. Uzmanların aktardığına göre bu durum bir sevgi gösterinden ibaret. Kediler bazen sahiplerinin dikkatini çekmek için de evin farklı yerlerine idrarlarını yapabilir. İdrarlarını etrafa püskürterek evi işaretleyip sahiplenirler. Kedinizin bu hareketi sizi ve evinizi sevdiğinin bir başka işaretidir. 

3- Karşınızda Kendini Temizler

Kediler günlerinin çoğunu yalanmakla geçirir. Temizlik amaçlı bu davranışı yapan kediler eğer ki sizin karşınızda kendini yalıyorsa sizi de aileden birisi olarak görüyor demektir. Kedi sahipleri genellikle bu davranışın ardından yüzlerinin de kedileri tarafından yalandığını belirtiyor. 

4- Suyunuzu Sahiplenir

Suyun temiz olması kedileri için çok önemlidir. Bu nedenle kendinize doldurduğunuz bir bardak su kedilerin tam istediği şeydir. İçgüdüsel olarak kendilerini güvende hissetmek için yaşayan kediler bu neden sizi seviyorsa sizin bardağınızdan su içer. 

5- Kafasını Tokuşturur

Kediler için bir diğer sevgi gösterme hareketi kafa tokuşturmaktır. Eğer ki kediniz kafasını sizin kafanızla tokuşturuyorsa kedinizi size değer veriyor demektir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı