Kendinizi Motive Etmek İçin Yapabileceğiniz 5 Şey

Mutlu olmak için bir neden bulamadığınızda uykuya dalmak ve hayatta hedefleriniz olmadığında yatağınızdan kalkıp işe gitmeniz zorlaşır. Böyle zamanlarda dibe batmamak için bazı motivasyon yöntemlerini bilmeniz gerekir.


 1. 1 Kısa ve uzun vadeli hedeflerinizin bir listesini yapın


  İşinizi, yapılacak işleri, ilişkileri, hayallerinizi ve dinlenmeyi dengelemek bazen neredeyse imkansız bir görevdir. Oturup kısa ve uzun vadede elde etmek istediğiniz şeylerin bir listesini yapın.İlk önce daha gerçekçi ve erişilebilir şeylere odaklanın; sonra daha büyük düşünmenize izin verin Çaba ve kararlılık olağanüstü niteliklerdir. Hepimiz biliyoruz ki şans kendi başına gelmez: bunun için hazırlıklı olmanız gerekir. Hedeflerinizi belirlemek çok önemlidir. Her şeye dair algınızı değiştirebilecek şeyleri takip etmeniz için sizi harekete geçirecektir.

 2. 2 Yaptığınız şeye konsantre olun


  Yorgunluk ve ilgisizlik çoğu zaman aşırı çalışmaktan gelir. Mevcut olan en iyi motivasyon yöntemlerinden biri, yaptığınız şeylere odaklanmaktır. Bir sonraki aktiviteyi ya da öncekini düşünmeyin. Oyalanmayın ya da eve gidince bitiririm demeyin. Önünüzdeki işi bitirin ve elinizden gelenin en iyisini yapın.Muhteşem sonuçlar göreceksiniz, yükünüz daha hafif gelecek ve işinizi daha erken bitireceksiniz.

 3. 3 Espriyi silah olarak kullanın


  Gülmek en iyi doğal ilaçlardan biridir. “Mutluluk hormonu” olarak adlandırılan endorfin hormonunu salgılar. Güzel bir gülme seansından sonra, rahat ve olumlu hissedersiniz ki bu meseleleri görme şeklinizi etkiler. Kendinizi eğlenceli ve iyi bir mizah anlayışına sahip insanlarla çevirin. Stand-up şovlarına gidin, komedi filmleri izleyin, iyi bir hiciv kitabının tadını okuyun. Hayatın eskisi kadar karanlık gelmediğini göreceksiniz. Mutlu olmak bir seçenek değil, zorunluluktur.

 4. 4 Kendinizi şımartın


  Kendinizi sevin. Ancak sadece yüzeysel ve mecazi bir düzeyde değil. Vücudunuza iyi bakın ve ona tapınağınızmış gibi davranın. Kendinize zaman ayırın, rahatlayın ve zihninizi boşaltın. Bir bardak kahvenin yanında güzel bir roman okuyun, spor yapın ve özgür hissedin. Başkalarınıza davranmayı öğrendiğiniz gibi davranın kendinize: nezaketle, iyilik ve zarafetle. Problemlerimizin çoğu, başkalarına böyle davrandığımız hâlde kendimize iyi davranmıyor olmamızdan kaynaklanır. Kendinizi olabildiğince çok şımartın. Motivasyon her an gerçekleşebilir, ama bunun için tüm olasılıklara açık olmalıyız. En etkili motivasyon yöntemleri, olumlu bir tutum sürdürmeyi, yeni şeyler yapmayı ve hedeflere odaklanmayı merkeze alır. İlk başta biraz çaba gerektirebilir, ama zamanınıza değer olan her şey çaba gerektirecektir.

 5. 5 Farklı bir yere gidin


  Her gün içinizden gelen bir şey yapmaya karar verin. Sizi rutininizden çıkaran bir aktivite yapın. Daha önce dinlemediğiniz bir şarkı dinleyin, hiç düşünmediğiniz bir yere gidin, arkadaşlarınızla sürpriz bir buluşma ayarlayın. Ya da değişik bir şey yiyin. Monotonluk çok tehlikeli olabilir. Zihninizi ve duygularınızı aktif tutmaya çalışın. Sizi ilgilendiren bir şey öğrenmeye başlayın, kalbinizi heyecandan hızla çarptıran bir şey yapmak için kendinize meydan okuyun. Yaşamaya başlamak için asla geç değildir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı